Të gjitha lajmet

DRITA - BOREA

Fitorja e parë e Dritës në 2020

Fitorja e parë e Dritës në 2020

12 March, 2020 @22:18

Skuadra gjilanase, Drita, duke e mposhtur Borean me rezultat 96-71, e regjistroi fitoren e parë në 2020.

Fitorja e fundit e Dritës ishte kundër Marigona Hill Prishtinës në dhjetor të vitit 2019.

Më i miri te Drita kundër Boreas ishte Qëndrim Demi, i cili luajti me shifrat magjike triple-double prej 22 pikëve, 13 kërcimeve e 11 asistimeve. Demi u ndihmua edhe nga Driton Sulejmani me 26 pikë e 13 kërcime, Laurant Ibrahimi me 14 pikë dhe Milaim Jetishi me 12 pikë e 11 kërcime.

Te Borea u dalluan Olsi Kurtaj me 16 pikë e Denis Rabushaj me double-double prej 10 pikëve e 12 kërcimeve.

TABELA AKTUALE

Drita me këtë fitore ngritet në pozitën e pestë me 6 fitore e 6 humbje, derisa Borea gjendet në pozitën e fundit me 1 fitore e 12 humbje.

Në xhiron tjetër Drita takohet me New Basktin, kurse Borea me Vushtrrinë.

PRISHTINA E RE - NEW BASKET

E 4-ta rresht për Prishtinën e Re

12 March, 2020 @12:23

Skuadra e Prishtinës së Re, duke e mposhtur New Basketin me rezultat 79-45, e regjistroi fitoren e katërt rresht…

MH PRISHTINA - ISTOGU

Mbrojtja më e dobët por në pozitën e tretë!

12 March, 2020 @12:16

Marigona Hill Prishtina, aktualisht e ka mbrojtjen më të dobët në Ligën e Parë, por gjendet në pozitën e tretë. …

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (13)

11 March, 2020 @0:10

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 13 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BOREA - PRISHTINA E RE

Fitore me vlerë “ari” nga Prishtina e Re

6 March, 2020 @19:04

Një fitore tepër e rëndësishme erdhi nga skuadra e Prishtinës së Re, e cila e mposhti Borean me rezultat

VUSHTRRIA - DRITA

Vushtrria në ngritje, Drita ende pa fitore në pranverë

5 March, 2020 @21:52

Skuadra e Vushtrrisë, e mposhti Dritën me rezultat 65-48 dhe u ngrit në pozitën e tretë. Drita e mbylli…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë