Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA - PEJA

Fitorja e parë e Prishtinës ndaj Pejës në Superligë

Fitorja e parë e Prishtinës ndaj Pejës në Superligë


7 March, 2021 @21:02

Sigal Prishtina ka regjistruar fitoren e parë ndaj Pejës sivjet në Superligë.

Prishtina e mposhti kundërshtarin me rezultat 94-84.

Peja e nisi furishëm çerekun e parë, duke e përfunduar me rezulat 18-29, derisa Prishtina e ngushtoi epërsinë në një pikë dhe pjesa e parë u mbyllë me rezultat 47-48.

Sigal Prishtina në çerekun e tretë kaloi në epërsi dhe pas 30 minutave lojë rezultati ishte 69-64 në favor të Prishtinës.

E në çerekun e fundit, përpjekjet e Pejës për ta fituar ndeshjen nuk funksionuan dhe kështu Prishtina e regjistroi fitoren e parë ndaj skuadrës pejane.

Trajneri Dragan Radovic ka debutuar me humbje te Peja, derisa Ljupcho Malinkov me fitore te Prishtina.

Tevin Mack ishte më i dalluari te Prishtina me double-double prej 37 pikëve e 10 kërcimeve, derisa u ndihmua edhe nga Nigel Johson me 25 pikë.

Te Peja munguan Dardan Berisha me Lis Shoshin, derisa u veçuan Brandon Walters me 29 pikë e 15 kërcime dhe Rron Grapci me 21 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Prishtina me këtë fitore largohet nga pozita e fundit me 8 fitore e 14 humbje, derisa Peja regjistroi humbjen e katërt rresht dhe me 12 fitore e 10 humbje gjendet në pozitën e pestë.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Trepçën, derisa Peja me Rahovecin.


PRISHTINA - PEJA

Ç3: 5 epërsia, edhe 10 minuta lojë në derbi

FBK Superliga

Ç3: 5 epërsia, edhe 10 minuta lojë në derbi

07/03/21 @ 20:23

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Trepça - Bashkimi

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Trepça - Bashkimi

07/03/21 @ 20:18

Ç2: PRISHTINA - PEJA

Prishtina kthehet në lojë

FBK Superliga

Prishtina kthehet në lojë

07/03/21 @ 19:49

Ç1: PRISHTINA - PEJA

Peja e nis furishëm çerekun e parë

FBK Superliga

Peja e nis furishëm çerekun e parë

07/03/21 @ 19:21

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Peja

FBK Superliga

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Peja

07/03/21 @ 18:54

TREPÇA - BASHKIMI

E pesta rresht për Trepçën, Sterle debuton me humbje

FBK Superliga

E pesta rresht për Trepçën, Sterle debuton me humbje

07/03/21 @ 18:32

Ç3: TREPÇA - BASHKIMI

Trepça avancon para çerekut të fundit

FBK Superliga

Trepça avancon para çerekut të fundit

07/03/21 @ 18:24

Ç2: TREPÇA - BASHKIMI

Lutete shënon në sekondën e fundit, shkrihet dallimi në rezultat

FBK Superliga

Lutete shënon në sekondën e fundit, shkrihet dallimi në rezultat

07/03/21 @ 17:48

Ç1: TREPÇA - BASHKIMI

Seri 14-0 në çerekun e parë

FBK Superliga

Seri 14-0 në çerekun e parë

07/03/21 @ 17:23

GOLDEN EAGLE YLLI

I huaji i parë te kampioni aktual

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë te kampioni aktual

06/07/21 @ 13:01

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

BASHKIMI

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

FBK Superliga

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

01/07/21 @ 17:18

TREPÇA

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

01/07/21 @ 16:35

TREPÇA

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

29/06/21 @ 11:50

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

FBK Superliga/International/Transfere

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

28/06/21 @ 15:55

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

28/06/21 @ 14:58


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga