Të gjitha lajmet

STEPHEN CURRY

Nuk dihet koha e kthimit

REUTERS

Nuk dihet koha e kthimit

17 January, 2013 @16:55

Njëri ndër basketbollistët më të mirë të Golden State Warriors, Stephen Curry, është lënduar përsëri. Ndërsa se sa i duhet kohë për t’u shëruar nuk dihet.

Gjatë dy muajve, nuk kam pasur ndonjë problem me këmbën time dhe unë mendova se shpëtova nga lëndimi. Megjithatë ndodhi një fatkeqësi, dhe mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë më tutje,” ka thënë vetë lojtari për faqen e NBA-së.

Curry, gjatë gjithë karrierës së tij, ka pasur probleme serioze me nyjen e këmbës së djathtë dhe mendon se duhet të pushojë një kohë. Lojtari i suksesshëm shtoi:

Tani është shumë herët për të thënë diçka, gjatë rentgenit nuk kemi hasur në ndonjë gjë negative, megjithatë do të sqarohet gjendja pas një kontrolli me më shumë detaje,” përfundoi Stephen Curry, i lodhur nga lëndimet.

PRISHTINA

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

21 September, 2019 @11:31

Përmes një konference të jashtëzakonshme për shtyp, është bërë e ditur që Bylbyl Sokoli ka dhënë dorëheqje nga roli i…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Pas dy vazhdimeve, eliminohet Prishtina

20 September, 2019 @22:34

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, pas dy vazhdimeve të luajtura kundër skuadrës polake Legia Warszawa, duke u mposhtur me…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

OT1: Barazim edhe në vazhdime

20 September, 2019 @22:02

Nuk ndryshohet epërsia as në vazhdimin e parë të ndeshjes Legia Warszawa - Prishtina (74-76). Divine Myles me 26 pikë…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA OT

Ç4: Ndeshja shkon në vazhdime

20 September, 2019 @21:47

Ndeshja ndërmjet Legia Warszawas dhe Prishtinës, përfundoi me epërsi të barabartë sikurse në ndeshjen e parë dhe kështu do të…

LEGIA WARSZAWA - PRISHTINA

Ç3: Prishtina afër kualifikimit

FOTO/ fiba.com

20 September, 2019 @21:16

Skuadra e Prishtinës pas 30 minutave lojë, është në epërsi prej 9 pikëve (50-59). Aktualisht më i miri te…

Të gjitha lajmet nga