Të gjitha lajmet

STEPHEN CURRY

Nuk dihet koha e kthimit

REUTERS

Nuk dihet koha e kthimit

17 January, 2013 @16:55

Njëri ndër basketbollistët më të mirë të Golden State Warriors, Stephen Curry, është lënduar përsëri. Ndërsa se sa i duhet kohë për t’u shëruar nuk dihet.

Gjatë dy muajve, nuk kam pasur ndonjë problem me këmbën time dhe unë mendova se shpëtova nga lëndimi. Megjithatë ndodhi një fatkeqësi, dhe mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë më tutje,” ka thënë vetë lojtari për faqen e NBA-së.

Curry, gjatë gjithë karrierës së tij, ka pasur probleme serioze me nyjen e këmbës së djathtë dhe mendon se duhet të pushojë një kohë. Lojtari i suksesshëm shtoi:

Tani është shumë herët për të thënë diçka, gjatë rentgenit nuk kemi hasur në ndonjë gjë negative, megjithatë do të sqarohet gjendja pas një kontrolli me më shumë detaje,” përfundoi Stephen Curry, i lodhur nga lëndimet.

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (12)

24 February, 2020 @18:22

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

Të gjitha lajmet nga