Të gjitha lajmet

RIKTHEHET

Gëzim Morina rikthehet në Helios Suns

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Gëzim Morina rikthehet në Helios Suns


Teksti: FBK

10 July, 2020 @14:54

Basketbollisti i Kosovës, Gëzim Morina, është rikthyer në skuadrën e njohur sllovene, Helios Suns.

Njoftimin e ka dhënë skuadra sllovene në faqen zyrtare, duke u gëzuar që ish-qendra e Sllovenisë, tashmë pjesë e Kosovës do t’i bashkohet për edicionin e ri, ku pritet të marrin pjesë edhe në Ligën ABA 2, duke qenë skuadra e vetme sllovene në këtë garë.

Morina ka qenë pjesë e kësaj skuadre edhe më 2012-2014 dhe 2015, kurse ka përvojë duke luajtur për skuadre tjera si Union Olimpija, LTH Castings, Maribor, Sigal Prishtina, Primorska, Sencur dhe së fundi në Hopsi Polzela.

“Morina që mund të luaj si krah qendër dhe qendër, ishte pjesë e Sllovenisë U20 në Kampionatin Evropian 2012 dhe ka tri paraqitje me ekipin Kombëtar të Sllovenisë. Me lejen e FIBA-s, ai u bashkua me Kosovën, ku është duke luajtur që nga viti 2017”, thuhet në faqen e skuadrës nga Domzale.

“Mezi pres të kthehem në Domzhale, ku kalova një nga periudhat më të mira në karrierën time. Nuk mund të pres që të luaj përsëri në sallën në Domzhale, për të cilën kam kujtime të shkëlqyera. Shpresoj të kemi mbështetje nga tifozët, por besoj se mund të shkruajmë një histori të bukur dhe të suksesshme në sezonin e ardhshëm”, ka thënë Morina për faqen e klubit slloven.

I lumtur është shprehur edhe Dejan Jakara, trajner i Helios Suns, i cili shtoi se përvoja e Gëzimit do t’iu ndihmojë shumë në sezonin e ardhshëm. Morina mund të luajë si krah qendër dhe qendër, si dhe ka përvojë ndërkombëtare.


TIRANA

Trajneri i ri, çështje zyrtarizimi te kampionja

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Trajneri i ri, çështje zyrtarizimi te kampionja

27/01/21 @ 01:03

ANDALUZIA

Sevilla prezanton Papu Gomezin

Serie A/La Liga/Transfere

Sevilla prezanton Papu Gomezin

27/01/21 @ 00:42

WBA 0-5 CITY

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin

Premier League

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin

26/01/21 @ 23:53

LAZIO

Musacchio bashkëlojtar i ri i Muriqit

Serie A

Musacchio bashkëlojtar i ri i Muriqit

26/01/21 @ 23:19

COPPA ITALIA

Eriksen eliminon Milanin nga Kupa

Serie A

Eriksen eliminon Milanin nga Kupa

26/01/21 @ 22:52

BUNDESLIGA 2

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

26/01/21 @ 22:33

AUSTRI

5 minuta lojë për Dardan Shabanhaxhaj

International/Sportistë shqiptarë në botë

5 minuta lojë për Dardan Shabanhaxhaj

26/01/21 @ 22:24

MEDIA TALK

Paredes konfirmon, PSG po tenton transferimin e Messit

Ligue 1/La Liga/Transfere

Paredes konfirmon, PSG po tenton transferimin e Messit

26/01/21 @ 21:12

JUVENTUS

Alex Sandro shërohet nga COVID-19

Serie A

Alex Sandro shërohet nga COVID-19

26/01/21 @ 21:02

FLET TUCHEL

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

Premier League

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

26/01/21 @ 20:08


Të gjitha lajmet nga