Të gjitha lajmet

HEBA

Greqia shpall kampionin, nga liga s’ka rënie!

Greqia shpall kampionin, nga liga s’ka rënie!


21 May, 2020 @21:33

Federata e Basketbollit të Greqisë (HEBA) zyrtarisht ka mbyllur stinorin 2019/20 të basketbollit dhe pas asamblesë gjenerale të mbajtur sot ka votuar për të shpallë kampion Panathinaikosin, që ka qenë lider i stinorit aktual.

Panathinaikos që ishte me bilans 18-2 në vend të parë, ka marrë votat unanime për tu shpallë kampion, derisa ndjekësi i parë i tyre AEK ishte me bilans 16-4.

Sa i përket ekipeve të rrezikuara për rënie nga elita, është votuar që të mos ketë rënie, për shkak të pandemisë coronavirus.

Kjo do të thotë se dy ekipet e mëdha, që kanë qenë në zonë të rënies, kanë shpëtuar. Ekipet greke me traditë si Aris (6-14) dhe PAOK (5-15) kanë qenë të fundit në klasifikim dhe kështu kanë shpëtuar stinorin.

SHTOHET PËRVOJA NË EKIP

Ivan Koljevic përforcim i radhës te Trepça

19 January, 2021 @16:56

Skuadra e Trepçës që po kërkon këndellje të shpejtë dhe të dalë nga fundi i tabelës në Superligë, tashmë ka…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

SUHAREKË

Golden Eagle Ylli godet përsëri, sjell edhe Gëzim Morinën

14 January, 2021 @14:16

Ekipi suharekas nuk ka të ndalur me përforcime të dëshmuara dhe cilësore. Pas befasisë së bërë me prurjen e Erjon…

SHQIP NË BOTË

Maxhuni më i miri në parket, Parnu triumfon

Foto: Parnu Official

14 January, 2021 @8:03

Një tjetër fitore për skuadrën estoneze Parnu në ligën e përbashkët të basketbollit të Estonisë e Letonisë. E më meritori…

KARAGAÇ

Jordancho Davitkov trajner i ri i Pejës

13 January, 2021 @13:32

Trajneri që kishte kualifikuar Maqedoninë e Veriut në Kampioantin Evropian të vitit 2003, Jordancho Davitkov, është trajner i ri i…

Të gjitha lajmet nga International