Të gjitha lajmet

PËRFAQËSUESJA U16

Grumbullohet Kosova U16, ftohen 40 lojtarë!

Grumbullohet Kosova U16, ftohen 40 lojtarë!


20 January, 2021 @15:15

Përfaqësuesja e Kosovës U16 do të bëjë grumbullimin e parë në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e Europianit të Divizionit C.

Për këtë grumbullim, përzgjedhësi i Kosovës U16, Dritëro Sefaja ka përzgjedhur 40 lojtarë, të cilët janë ndarë në dy grupe me nga 20.

Lojtarët e përzgjedhur do të grumbullohen të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Kosova është organizatore e Evropianit të Divizionit C për meshkuj U16, që do të mbahet gjatë kësaj vere në Prishtinë, ndërsa ekipi U16 do të garojë në Grupin B së bashku me Shqipërinë, Armeninë, San Marinon, Gjibraltarin dhe Maltën.

Të ftuarit:

Grupi 1

Jon Ismajli
Dion Krasniqi
Dren Kastrati
Edin Bacevac
Eris Zeneli
Flon Kastrati
Kron Xhemajli
Lind Osmani
Lum Zeqiri
Mal Syla
Rrezart Bellopoja
Rron Dahsyla
Rinor Istrefi
Ismajl Voca
Norik Binqe
Don Shehu
Drinor Gërxhaliu
Arion Berisha
Arianit Sokoli
Virtyt Ademi

Grupi 2

Adis Gashi
Andi Kocinaj
Amer Huduti
Rijad Bajmak
Xhemajl Lezliu
Elison Fondaj
Elber Skënderi
Bener Mitrovica
Andi Ahmeti
Drin Ademaj
Leart Syla
Viktor Zivkoviq
Altin Morina
Alban Nikoci
Andi Hajrizi
Ylli Behrami
Diar Canhasi
Orges Shatri
Niman Demiraj
Rrezon Elezaj


SLLOVENI

Gëzim Morina e nis mbarë vitin 2021

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Gëzim Morina e nis mbarë vitin 2021

09/01/21 @ 22:21

FEDERATA

Sot Kuvendi i FBK-së, kryetari aktual kandidat i vetëm

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Sot Kuvendi i FBK-së, kryetari aktual kandidat i vetëm

18/12/20 @ 12:18

PARA ZGJEDHJES SË KRYETARIT

Kuvendi i FBK-së i mbyllur për media, shkak COVID-19

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Kuvendi i FBK-së i mbyllur për media, shkak COVID-19

17/12/20 @ 14:45

PËRSËRI FETAHU

Përfundon afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të FBK-së

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

Përfundon afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të FBK-së

11/12/20 @ 18:47

VENDIMI

FIBA Evropa ia beson FBK-së ndeshjet e fundit të para-kualifikimeve për Botëror

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA Evropa ia beson FBK-së ndeshjet e fundit të para-kualifikimeve për Botëror

04/12/20 @ 19:10

MATCH REPORT: ISLANDA - KOSOVA

Kosova pëson me diferencë të njëjtë edhe humbjen e dytë

Përfaqësuesja

Kosova pëson me diferencë të njëjtë edhe humbjen e dytë

28/11/20 @ 17:42

PP: ISLANDA-KOSOVA

Islanda thellon epërsinë pas pjesës së parë

Përfaqësuesja

Islanda thellon epërsinë pas pjesës së parë

28/11/20 @ 16:47

FORMACIONET ZYRTARE

5-shet startuese: Islanda-Kosova

Përfaqësuesja

5-shet startuese: Islanda-Kosova

28/11/20 @ 15:55

DIREKT: ISLANDA-KOSOVA

Këtu ndiqni direkt Islanda-Kosova

Përfaqësuesja

Këtu ndiqni direkt Islanda-Kosova

28/11/20 @ 15:49

MATCH REPORT: SLLOVAKIA - KOSOVA

Sllovakia ia shkakton humbjen e parë Kosovës

Përfaqësuesja

Sllovakia ia shkakton humbjen e parë Kosovës

26/11/20 @ 21:01


Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja