Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 4: HAWKS - SIXERS

Hawks barazon serinë, shpëton në fund

Hawks barazon serinë, shpëton në fund


15 June, 2021 @13:45

Atlanta Hawks e mposhti Philadelphia 76ers me rezultat 103-100 dhe e barazoi serinë në 2-2.

Sixrers e mbante epërsinë gjatë 3 çerekëve, por Hawks u rikthye në 12 minutëshin e fundit të ndeshjes.

Philadelphia e kishte një rast ideal në sekondat e fundit, por Seth Curry nuk isht i saktë dhe ndeshja përfundoi në favor të Atlantës.

Si zakonisht, edhe në këtë ndeshje më i miri te Hawks ishte Trae Young. Ai luajti me 25 pikë e 18 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Bogdan Bogdanovic me 22 pikë të tjera.

Te Sixers u veçuan Tobias Harris me 20 pikë, kurse Joel Embiid me 17 pikë e 21 kërcime.

Ndeshja e pestë e serisë do të luhet më 17 qershor nga ora 1:30.


 
Të gjitha lajmet nga NBA