Të gjitha lajmet

GAME 6: RAPTORS - BUCKS

Historike, për herë të parë në finale

Historike, për herë të parë në finale

26 May, 2019 @11:22

Skuadra kanadeze, Toronto Raptors, duke e mposhtur Milwaukee Bucksin edhe në ndeshjen e gjashtë të serisë, u kualifikua për herë të parë në histori të klubit në finalen e madhe.

Raptors ndeshjen e gjashtë e fitoi me rezultat 100-94.

Super ylli Kawhi Leonard shkëlqeu me 27 pikë, 17 kërcime e 7 asistime, derisa ndihmë mori edhe nga Pascal Siakam me 18 pikë dhe Kyle Lowry me 17 pikë të tjera.

Te Bucks më i miri ishte Giannis Antetokonmpo me 21 pikë e 14 kërcime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Milwaukee këtë stinor asnjëherë nuk kishe pësuar më shumë se dy humbje rresht, ndërsa në serinë kundër Torontos duke u mposhtur katër herë rresht, u eliminua në finale të Konferencës Lindore.

Toronto Raptors në finale do të përballet me kampionin aktual Golden State Warriors, me ndeshjen e parë të serisë qe luhet më 30 maj në ora 03:00.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga