Të gjitha lajmet

TORCIDA

I riu Roni Koshi, zyrtarizohet te KB Trepça

I riu Roni Koshi, zyrtarizohet te KB Trepça


12 January, 2021 @23:08

Basketbollisti i ri kosovar, Roni Koshi, është anëtar i ri i Trepçës së Mitrovicës.

Ekipi gjelbër-e-zi nga qyteti i minatorëve ka bërë të ditur se Koshi 19-vjeçar që ka qenë dikur si lojtar i grupmoshave të Galatasarayit është lojtar i ri i skuadrës së tyre.

“Roni Koshi djaloshi i ri dhe me përvojë ndërkombëtare i bashkohët ngjyrave gjelbërt e zi në rrugëtimin tonë me moton TREPÇA NA BASHKON. Roni i cili ka përvojë edhe jashtë kufijëve të Kosovës si lojtar i grupmoshave të Galatasaray dhe kapiten i reprezentacionit U19 të Turqisë do tani e tutje do të jetë pjesë e jona,” ka shkruar njoftimi i ekipit të Trepçës botuar para pak çastesh.

Kujtojmë, Trepça së fundi ka kthyer në ekip edhe yllin mitrovicas Drilon Hajrizi, ndërsa është përforcuar edhe me lojtar të ri të huaj dhe ka ndërruar trajnerin.

Mitrovicasit kanë në plan ngritjen e skuadrës që s’po kalon momente të mira aktualisht në Superligë dhe kjo pritet të ndodh që në vazhdim të kampionatit.

Trepça pjesën e parë të stinorit në Superligë e mbylli në vend të fundit të renditjes tabelare. Mitrovicasit kanë vetëm 2 fitore nga 14 ndeshjet e pjesës së parë të stinorit.

Kujtojmë, edhe në stinorin e kaluar Trepça kishte mbijetuar në Superligë vetëm falë ndeshjeve të PlayOutit.

Ndërsa, Koshi në stinorin e kaluar që u ndërpre, pikërisht në janar kishte nënshkruar për Bashkimin e Prizrenit, ndërsa me licensë të dyfishtë kishte luajtur edhe për Vëllaznimin, që atëbotë garonte në Ligë të Parë.


SHQIP NË BOTË

Arlind Ajeti shënon golin e parë te Reggiana

International/Sportistë shqiptarë në botë

Arlind Ajeti shënon golin e parë te Reggiana

23/01/21 @ 20:49

SHQIP NË BOTË

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja

23/01/21 @ 20:39

BUNDESLIGA

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

23/01/21 @ 20:36

SHQIP NË BOTË

Loshaj shënon në miqësore

International

Loshaj shënon në miqësore

23/01/21 @ 20:33

MILAN - ATALANTA

Djimsiti 90 min, Atalanta dridh San Siron

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Djimsiti 90 min, Atalanta dridh San Siron

23/01/21 @ 20:14

TRANSFER

Drenica rikthen ish lojtarin e saj nga Gjermania

FFK Superliga

Drenica rikthen ish lojtarin e saj nga Gjermania

23/01/21 @ 20:12

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Ponte Prizreni - Peja

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Ponte Prizreni - Peja

23/01/21 @ 20:05

PAS NDESHJES

Rashica: Ecuria e fitoreve do të vazhdojë

FBK Superliga

Rashica: Ecuria e fitoreve do të vazhdojë

23/01/21 @ 19:59

SERIE A

Spezias i mbetet gëzimi në fyt, asnjë minutë për Ismajlin

Serie A

Spezias i mbetet gëzimi në fyt, asnjë minutë për Ismajlin

23/01/21 @ 19:53

PAS NDESHJES

Loci: Lojtarët janë konsumuar

FBK Superliga

Loci: Lojtarët janë konsumuar

23/01/21 @ 19:48


Të gjitha lajmet nga