Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIBA 3x3

Irlandezet mposhtin Kosovën

Foto: FBK

Irlandezet mposhtin Kosovën


Teksti: FBK

4 June, 2022 @14:38

Kosova 3x3 në konkurrencën e femrave është mundur nga Irlanda me rezultat 16:13, në kualifikimet për FIBA Europe Cup, që po zhvillohen në Qipro.

Ndeshjen më mirë e nisën irlandezet, me një seri prej 4:0, por shpejt rikthehen Dardanet, duke barazuar rezultatin në 4:4, dhe lojë e barabartë u zhvillua deri te shifrat 8:8, kur Kosova më pas krijon epërsi 8:11, megjithatë në momentet vendimtare, Irlanda u tregua më e vëmendshme, duke fituar 16:13.

Ndeshjen e ardhshme, Kosova do ta ketë ndaj Andorrës ndaj ora 16:05.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja