Të gjitha lajmet

ISTOGU - MEGASPORTS

Istogu me një ndeshje më pak në TOP 3

Istogu me një ndeshje më pak në TOP 3

25 November, 2020 @22:05

Ndeshja e fundit e ditës së sotme në xhiron e gjashtë në Ligën e Parë, ka përfunduar me fitoren e Istogut ndaj Megasportsit me rezultat 86-57.

Istogu e regjistroi fitoren e tretë rresht dhe me një ndeshje më pak është ngritur në pozitën e tretë.

Koshashënuesi më i mirë te Istogu ishte Labinot Kelmendi me 17 pikë, derisa u dallua edhe kapiteni Diamant Shabani me 15 pikë, 21 kërcime e 7 asistime.

Te Megasportsi u veçuan Ensar Muriqi me 17 pikë e 9 kërcime dhe Bleonis Tanushi me 12 pikë e 5 kërcime.

TABELA AKTUALE

Istogu me 4 fitore e 1 humbje gjendet në pozitën e tretë, kurse Megasportsi ka bilanc prej 2 fitoreve e 4 humbjeve.

Në xhiron tjetër Istogu takohet me Marigona Hill Prishtinën, derisa Megasportsi e pret Vushtrrinë.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë