Të gjitha lajmet

LIPJANI - ISTOGU

Istogu në pozitën e tretë, Lipjani harron shijen e fitores

Istogu në pozitën e tretë, Lipjani harron shijen e fitores

21 November, 2020 @18:42

Skuadra e Istogut, e regjistroi fitoren e dytë rresht, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 59-73.

Lipjani epërsinë prej 10 pikëve nuk arriti ta mbajë, derisa Istogu sidomos në çerekun e dytë, duke pësuar vetëm 9 pikë e kontrolloi ndeshjen e më në fund e arriti fitoren pa telashe.

Kapiteni Diamant Shabani shkëlqeu përsëri për Istogun. Shabani shënoi më shumë pikë se gjysma e ekipit në total. Ai luajti me 42 pikë, 20 kërcime, 5 topa të rrëmbyer dhe 3 asistime.

Te Lipjani më i dalluari ishte Fazli Vitia me double-double prej 20 pikëve e 10 kërcimeve.

TABELA AKTUALE

Më këtë fitore Istogu ngritet në pozitën e tretë me 3 fitore e 1 humbje, kurse Lipjani me 5 humbje ende nuk u njoftua me fitore.

Në xhiron e gjashtë në Ligën e Parë, Istogu përballet me Megasportsin, derisa Lipjani me Vushtrrinë.

AS PRISHTINA - FERONIKELI

AS Pri5htina kalon edhe Feronikelin, e 5-ta rresht

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

21 November, 2020 @18:48

Vazhdon seria e fitoreve të AS Prishtinës. Skuadra e drejtuar nga trajneri Valentin Spaqi, e mposhti edhe Feronikelin me rezultat…

MEGASPORTS - PRISHTINA E RE

Fitorja e dytë për Megasportsin, ngritet në pozitën e pestë

21 November, 2020 @17:34

Skuadra prizrenase Megasports, ka mposhtur Prishtinën e Re me rezultat 72-58. Djelmoshat e trajnerit Edon Godeni, e regjistruan fitoren…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (IV)

20 November, 2020 @12:44

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 4 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

ISTOGU - NEW BASKET

Istogu shpërthen te New Basketi, i kthehet fitoreve

FOTO / KB Istogu

19 November, 2020 @21:00

Pas humbjes ndaj AS Prishtinës, Istogu ka shpërthyer kundër New Basketit, duke e mposhtur kundërshtarin me 39 pikë epërsi,

FERONIKELI - MH PRISHTINA

MH Prishtina me lehtësi, ngritet në krye të tabelës

19 November, 2020 @18:01

Marigona Hill Prishitna, e mposhti me lehtësi Feronikelin me rezultat 88-98 dhe u vendos në krye të tabelës në…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë