Të gjitha lajmet

NEW BASKET - ISTOGU

Istogu ngritet në pozitën e tretë

Istogu ngritet në pozitën e tretë

21 February, 2020 @19:06

Skuadra e Istogut, duke e mposhtur New Basketin me rezultat 67-79, është ngritur në pozitën e tretë në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll.

Kjo ishte fitorja e dytë rresht për Istogun, derisa kundër New Basketit u dalluan Diamant Shabani me 23 pikë, 13 kërcime e 6 asistime, Mirlind Zekaj me 23 pikë e 9 kërcime, Labinot Kelmendi me 13 pikë e Nderim Januzaj me 10 pikë e 11 kërcime.

Te New Basketi më të mirët ishin Hajriz Hajzeri me 14 pikë e 7 kërcime, Enes Huduti me double-double prej 13 pikë e 14 kërcime dhe Veton Terstena me 10 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Istogu me 6 fitore e 4 humbje gjendet në pozitën e tretë, kurse New Basketi me 2 fitore e 8 humbje gjendet në pozitën e 8.

Në xhiron tjetër Istogu takohet me AS Prishtinën, derisa New Basketi me Marigona Hill Prishtinën.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga