Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KATEGORITË E REJA

Junior 06 në finale ndaj K. Prishtinës

Junior 06 në finale ndaj K. Prishtinës


23 May, 2021 @0:06

Basketbollistet e skuadrës Junior 06 nga Prizreni me fitore në ndeshjen vendimtare ndaj ekipit të Vushtrria Basket 59-52 kanë arritur të sigurojnë biletën për finale të PlayOffit të grumposhave U16 të femrave.

Janë dashur të zhvillohen tri ndeshje për tu përcaktuar finalistet, pasi që në përballjen e parë prizrenaset fituan 64-59, ndërsa në të dytën vushtrriaset fituan 57-45.

Vesa Krasniqi shënoi 19 pikë, ndërsa Yllza Uka dha 16 të tjera në fitoren e skuadrës së drejtuar nga Ramush Rushiti. Te Vushtrria më e dalluara ishte Melvina Haziri me 20 të shënuara, që ishte edhe më efikasja në takim.

Kështu me fitore 2-1 në seri, KBF Junior 06 do të ndeshet në serinë finale me Kerasan Prishtinën U16, ku do të përcaktohet edhe kampionja e kësaj kategorie.


FIBA 3x3

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

FBK Superliga

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

22/05/21 @ 18:09

NBA / PLAY OFF

NBA gati për Play Off 2020/21

NBA

NBA gati për Play Off 2020/21

22/05/21 @ 10:09

MË TË MIRËT E VITIT

Më të mirët e vitit sipas Eurobasket, Erjon Kastrati merr çmimet kryesore

FBK Superliga

Më të mirët e vitit sipas Eurobasket, Erjon Kastrati merr çmimet kryesore

22/05/21 @ 16:19

3X3

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

FBK Liga e Femrave

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

22/05/21 @ 16:59

3 X 3

Afati për regjistrim në 3x3 afër fundit

FBK Superliga

Afati për regjistrim në 3x3 afër fundit

20/05/21 @ 17:59

WIZARDS - PACERS

Washington rrëmben biletën e fundit, Lindja gati për Play Off

NBA

Washington rrëmben biletën e fundit, Lindja gati për Play Off

21/05/21 @ 09:00

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20

KAMPIONATI SHKOLLOR

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

FBK Liga e Femrave/International

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

02/06/21 @ 12:46

3X3

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

FBK Liga e Femrave

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

22/05/21 @ 16:59

LIGA E FEMRAVE

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

FBK Liga e Femrave

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

12/05/21 @ 17:44

PLAYOFF FINALS, LIGA E PARE - FEMRAT

Barazohet seria finale! Vushtrriaset apo gjilanaset në elitë?

FBK Liga e Femrave

Barazohet seria finale! Vushtrriaset apo gjilanaset në elitë?

08/05/21 @ 23:49

KBF BASHKIMI

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

FBK Liga e Femrave

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

01/05/21 @ 21:56

TEAM OF THE FINALS

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

01/05/21 @ 18:24

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Highlights nga ndeshja KBF Bashkimi - KBF Penza

29/04/21 @ 23:05


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave