Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIBA 3x3

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

FOTO / FBK

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani


Teksti: FBK

22 May, 2021 @18:09

Ka përfunduar turneu 3x3, e organizuar nga Federata e Basketbollit e Kosovës.

Turneu është organizuar në konkurrencën e meshkujve dhe atë të femrave.

Te meshkujt kanë marrë pjesë 12 ekipe, duke dhuruar spektakël në Marigona Rezidencë. Gjatë ditës janë zhvilluar shumë ndeshje interesante, fillimisht në grupe, dhe më pas në gjysmëfinale e finale.

E, në finale janë takuar Air Force dhe Grapeland. Pas një sfide shumë të bukur dhe dramatike, ekipi nga Rahoveci ka fituar 17:19, me dy pikë në fund nga Bardh Rexha.

Ekipi Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në turneun e FIBA-s në 3x3, që do të zhvillohet në fund të muajit qershor.

Ekipi i Grapeland përbëhej nga Bardh Rexha, Visar Ejupi dhe Altin Selmancena.


3X3

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

FBK Liga e Femrave

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

22/05/21 @ 16:59

MË TË MIRËT E VITIT

Më të mirët e vitit sipas Eurobasket, Erjon Kastrati merr çmimet kryesore

FBK Superliga

Më të mirët e vitit sipas Eurobasket, Erjon Kastrati merr çmimet kryesore

22/05/21 @ 16:19

NBA / PLAY OFF

NBA gati për Play Off 2020/21

NBA

NBA gati për Play Off 2020/21

22/05/21 @ 10:09

WIZARDS - PACERS

Washington rrëmben biletën e fundit, Lindja gati për Play Off

NBA

Washington rrëmben biletën e fundit, Lindja gati për Play Off

21/05/21 @ 09:00

3 X 3

Afati për regjistrim në 3x3 afër fundit

FBK Superliga

Afati për regjistrim në 3x3 afër fundit

20/05/21 @ 17:59

TREPÇA

Samir Zekiqi kthehet në fole

FBK Superliga/Transfere

Samir Zekiqi kthehet në fole

17/06/21 @ 17:15

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20

ISH TRAJNERI

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

FBK Superliga

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

31/05/21 @ 21:39


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga