Të gjitha lajmet

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20.

Kështu së paku ka thënë sekretarja e FBK-së Elvira Dushku për Koha.net sot, duke bërë të ditur se FBK është duke e shikuar mundësinë për të vendosur më së largu pasnesër për fatin e stinorit.

”Është opsion që mos të vazhdohet. Jemi duke shikuar mundësitë si të përfundojmë edicionin. FIBA na përkrah në çdo vendim”, ka thënë ndër të tjera Dushku, për Kohën.

Qeveria e Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive në Kosovë për shkak të pandemisë së coronavirusit, ndërsa disa skuadra sot kanë bërë të ditur se kanë liruar lojtarët e huaj.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga