Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VALBONA BYTYQI

Kapitenia e Penzës: Duam ta fitojmë Superkupën

Kapitenia e Penzës: Duam ta fitojmë Superkupën


29 September, 2021 @14:15

Superkupa e Femrave në basketbollin kosovar do të organizohet në Karagaç të Pejës, ndërsa kapitenia e skuadrës pejane Penza, Valbona Bytyqi duke folur për faqen zyrtare të FBK-së ka bërë të ditur se ato dëshirojnë që trofeun ta mbajnë aty.

Superkupa e Femrave është përcaktuar të mbahet në datat 4 dhe 5 tetor 2021 në Karagaç të Pejës, ku do të garojnë katër skuadrat më të mira të basketbollit të femrave të Kosovës.

“Përgatitjet kanë shkuar shumë mirë, ndërsa me ardhjen e trajnerit Bujar Loci dhe përforcimet, kemi bërë punë të mirë si ekip,” ka thënë Bytyqi fillimisht.

Ndërsa ajo ka theksuar se Superkupën dëshirojnë ta mbajnë në Pejë, por edhe pa harruar Ligën Unike të femrave, ku dëshirojnë të prezantojnë qytetin sa më mirë.

“Synimet tona si gjithmonë janë të fitojmë. Së pari Superkupën e pastaj të përgatitemi edhe për kampionatin e Kosovës dhe të përfaqësojmë qytetin sa më mirë në Ligën Unike,” ka thënë ajo.

Kujtojmë, Bytyqi është njëra ndër basketbollistet më me përvojë në ligën e Kosovës në basketboll, ndërsa dueli gjysmëfinal i Superkupës mes Penzës e Vëllaznimit luhet më 4 tetor me fillim prej orës 16:00.

Në gjysmëfinalen tjetër do të ndeshen Prishtina e Bashkimi. Ndërsa finalja luhet më 5 tetor me fillim prej orës 19:00.


DUELET E XHIROS IV

Derbi i të pamposhturve nesër, publikohet orari i Xhiros IV

FBK Superliga

Derbi i të pamposhturve nesër, publikohet orari i Xhiros IV

29/09/21 @ 11:06

KALENDARI I PRISHTINËS

Orari i ndeshjeve të Prishtinës në BIBL

Balkan League

Orari i ndeshjeve të Prishtinës në BIBL

28/09/21 @ 16:18

KALENDARI I PEJËS

Orari i ndeshjeve të Pejës në BIBL

Balkan League

Orari i ndeshjeve të Pejës në BIBL

28/09/21 @ 16:13

NGA INFORMATORI NR 3

Dy trajnerë dënohen për gabime teknike

FBK Superliga

Dy trajnerë dënohen për gabime teknike

27/09/21 @ 22:39

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Femrave/Shqipëria/International/Liga tjera

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

23/09/21 @ 14:27

FEDERATA

FBK siguron sponsor teknik

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK siguron sponsor teknik

23/09/21 @ 11:09

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi transferon ish-ndihëmës trajnerin e Fenerbahçes

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi transferon ish-ndihëmës trajnerin e Fenerbahçes

21/09/21 @ 15:41

PENZA (F)

Kampionja zyrtarizon amerikanen Whitsitt

FBK Liga e Femrave

Kampionja zyrtarizon amerikanen Whitsitt

17/09/21 @ 21:30

LIGA E FEMRAVE

Trepça (F) me Wild Card rikthehet në Superligën e Femrave

FBK Liga e Femrave

Trepça (F) me Wild Card rikthehet në Superligën e Femrave

16/09/21 @ 16:07

PENZA

Bujar Loci në krye të kampiones

FBK Liga e Femrave

Bujar Loci në krye të kampiones

09/09/21 @ 22:07

FBK

FBK shpall konkurs për Wild Card për Ligën e Femrave

FBK Liga e Femrave

FBK shpall konkurs për Wild Card për Ligën e Femrave

08/09/21 @ 21:49

PENZA

Bytyqi e Halitaj vazhdojnë, Berisha transferohet te Penza

FBK Liga e Femrave

Bytyqi e Halitaj vazhdojnë, Berisha transferohet te Penza

01/09/21 @ 22:43

KBF BASHKIMI

Edhe kapitenja vazhdon kontratën

FBK Liga e Femrave

Edhe kapitenja vazhdon kontratën

28/08/21 @ 16:42

KBF BASHKIMI

Sara Vraniqi vazhdon me KBF Bashkimin

FBK Liga e Femrave

Sara Vraniqi vazhdon me KBF Bashkimin

28/08/21 @ 13:27


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave