Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELET E XHIROS IV

Derbi i të pamposhturve nesër, publikohet orari i Xhiros IV

Derbi i të pamposhturve nesër, publikohet orari i Xhiros IV


29 September, 2021 @11:06

Dy skuadrat e vetme të pamposhtura në Superligë, Trepça dhe Peja, do të takohen në kuadër të xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll, ndërsa FBK sot ka bërë të ditur orarin e ndeshjeve.

Kështu, xhiroja është përcaktuar të nis nesër dhe atë me derbi, ndërsa të premten nuk do të ketë lojë, për të vazhduar me dy ndeshje të shtunën dhe një të dielën për të kompletuar javën e katërt të Superligës.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Kështu, derbi mes minatorëve dhe shqiponjave do të luhet të enjten me fillim prej orës 19:00, ndërsa orarin e plotë të dueleve të xhiros së katërt mund ta shihni mëposhtë:

ORARI I XHIROS IV:

E enjte, 30 shtator:

19:00 | Trepça-Peja

E shtunë, 1 tetor:

17:15 | Rahoveci-Bashkimi
19:00 | Prizreni16-Drita

E diel, 2 tetor:

17:15 | Ylli-Prishtina.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga