Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Superkupa e Femrave në Pejë

Superkupa e Femrave në Pejë


Teksti: FBK

27 September, 2021 @15:04

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) në bashkëpunim me KBF Penza do të organizojë Superkupën e Kosovës në konkurrencën e femrave.

Garat do të zhvillohen më 4 dhe 5 tetor në Pejë. Në gjysmëfinale do të përballen Penza dhe Vëllaznimi, si dhe Prishtina me Bashkimin. Finalja do të zhvillohet më 5 tetor.

Takimet pritet të jenë shumë interesante, duke marrë parasysh se këto katër skuadra luftuan për titull deri në fund të edicionit të kaluar.

Fitues i fundit i Superkupës është Bashkimi, kurse në edicionin e kaluar Kupën e fitoi Prishtina, kurse titullin skuadra e Penzës, duke e bërë njërin nga edicionet më interesante pasluftës në Kosovë.

Orari

4 tetor 2021

Gjysmëfinalet:

16:00 Penza - Vëllaznimi
19:00 Prishtina - Bashkimi

5 Tetor 2021

FINALJA, ora 19:00


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Bashkimi - Prishtina

FBK Superliga

Highlights: Bashkimi - Prishtina

26/09/21 @ 23:39

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Peja - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights: Peja - Rahoveci

26/09/21 @ 21:43

BASHKIMI - PRISHTINA

Fituesi i derbit Bashkimi-Prishtina u përcaktua pas dy vazhdimeve

FBK Superliga

Fituesi i derbit Bashkimi-Prishtina u përcaktua pas dy vazhdimeve

26/09/21 @ 21:33

BASHKIMI - PRISHTINA

V1: Përsëri barazim, edhe 5 minuta shtesë

FBK Superliga

V1: Përsëri barazim, edhe 5 minuta shtesë

26/09/21 @ 21:04

BASHKIMI - PRISHTINA

Ndeshja Bashkimi - Prishtina shkon në vazhdime

FBK Superliga

Ndeshja Bashkimi - Prishtina shkon në vazhdime

26/09/21 @ 20:50

FEDERATA

FBK siguron sponsor teknik

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK siguron sponsor teknik

23/09/21 @ 11:09

TEAM OF THE SUPERCUP

TOP 5-shja e Superkupës (2021)

Superkupa e Kosovës

TOP 5-shja e Superkupës (2021)

08/09/21 @ 12:25

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Trepça

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Trepça

06/09/21 @ 00:04

SUPERKUPA

Arti Hajdari, MVP i Superkupës

Superkupa e Kosovës

Arti Hajdari, MVP i Superkupës

05/09/21 @ 20:12

SUPERKUPA

Historike! Prizreni-16 me trofeun e parë

Superkupa e Kosovës

Historike! Prizreni-16 me trofeun e parë

05/09/21 @ 18:53

SUPERKUPA

Ç3: Hajdari me 25p, Trepça rikthehet

Superkupa e Kosovës

Ç3: Hajdari me 25p, Trepça rikthehet

05/09/21 @ 18:19

SUPERKUPA

Prizreni thellon epërsinë, përfundon pjesa e parë

Superkupa e Kosovës

Prizreni thellon epërsinë, përfundon pjesa e parë

05/09/21 @ 17:45

SUPERKUPA

Ç1: Rezultati i ngushtë pas 10 minutave në finale

Superkupa e Kosovës

Ç1: Rezultati i ngushtë pas 10 minutave në finale

05/09/21 @ 17:20

SUPERKUPA

Pesëshet e para: Prizreni-16 - Trepça

Superkupa e Kosovës

Pesëshet e para: Prizreni-16 - Trepça

05/09/21 @ 16:45

SUPERKUPA

Sot finalja e Superkupës, Prizreni-16 - Trepça

Superkupa e Kosovës

Sot finalja e Superkupës, Prizreni-16 - Trepça

05/09/21 @ 08:45


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës