Të gjitha lajmet

ALL STAR 2020

Katërshja për ngulitje në All Star 2020

Katërshja për ngulitje në All Star 2020

5 February, 2020 @11:05

Shumica e basketbolldashësve të NBA-së, në All Star e konsiderojnë garën për ngulitje si qershia mbi tortë.

Në këtë garë sivjet do të marrin pjesë:

Aaron Gordon (Orlando Magic)
Dwight Howard (Los Angeles Lakers)
Derrick Jones JR (Miami Heat)
Pat Connaughton (Milwaukee Bucks)

Nga kjo katërshe, Dwight Howard e kishte fituar këtë garë në vitin 2008, kurse ende flitet për padrejtësinë e bërë ndaj Aaron Gordonit në vitin 2016, ngase kishte bërë ngulitje atraktive e në fund kishte fituar garën Zach Lavine.

All Stari 2020 do të mbahet në Chicago dhe do të fillojë më 14 shkurt, derisa ndeshja e madhe do të luhet më 16 shkurt 2020.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA