Të gjitha lajmet

GAME 4: NUGGETS - CLIPPERS

Kawhi për pak triple-double, 1 fitore i ndanë nga finalja

FOTO / NBA

Kawhi për pak triple-double, 1 fitore i ndanë nga finalja


10 September, 2020 @8:55

Los Angeles Clippers është një fitore larg finales së Konferencës Perëndimore.

Skuadra e dytë e Los Angelesit, me dominim total e mposhti Denver Nuggetsin me rezultat 85-96 dhe kaloi 3-1 në epërsi.

Nga fillimi i ndeshjes e deri në fund Clippers nuk e lëshoi epërsinë në asnjë minutë për ta regjistruar një fitore të lehtë ndaj Denverit.

Super ylli Kawhi Leonard ishte shumë afër shifrave magjike triple-double. Ai luajti me 30 pikë, 11 kërcime e 9 asistime dhe ishte i pakapshëm për mbrojtjen e Nuggets.

Te Denveri më i miri ishte Nikola Jokic me 26 pikë, 11 kërcime e 6 asistime.

Ndeshja e pestë e serisë do të luhet më 12 shtator. Clippersave i duhet vetëm edhe një fitore për t’u kualifikuar në finale të Konferencës Perëndimore.


NBA ALL STAR 2021

All Stari 2021 pritet të mbahet në muajin mars

NBA

All Stari 2021 pritet të mbahet në muajin mars

26/01/21 @ 10:57

NBA

Dy refere në një ndeshje për herë të parë në histori të NBA-së

NBA

Dy refere në një ndeshje për herë të parë në histori të NBA-së

26/01/21 @ 09:10

CAVS - LAKERS

James me 46 pikë kundër ish-skuadrës

NBA

James me 46 pikë kundër ish-skuadrës

26/01/21 @ 08:23

BULLS - LAKERS

Davis me 13,000 pikë, Lakers pa humbje si mysafir

NBA

Davis me 13,000 pikë, Lakers pa humbje si mysafir

24/01/21 @ 09:26

REKORD

Curry kalon legjendën Reggie Miller

NBA

Curry kalon legjendën Reggie Miller

24/01/21 @ 09:21

JAZZ - PELICANS

7 fitore rresht, seria më e gjatë aktualisht

NBA

7 fitore rresht, seria më e gjatë aktualisht

22/01/21 @ 10:04

BUCK - LAKERS

James me rekord të stinorit, ende pa humbje si mysafir

NBA

James me rekord të stinorit, ende pa humbje si mysafir

22/01/21 @ 09:43

WARRIORS - SPURS

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

NBA

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

21/01/21 @ 10:13

CAVS - NETS

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

NBA

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

21/01/21 @ 10:03

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

NBA/Euroleague

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20/01/21 @ 15:02


Të gjitha lajmet nga NBA