Të gjitha lajmet

MEDIA

KB Peja mban Kuvendin, Gashi kryetar

KB Peja mban Kuvendin, Gashi kryetar

30 November, 2020 @8:35

Ish-kryetar i FBK-së dhe njeriu që kanë qenë gjithnjë afër basketbollit, Fatmir Gashi, është zgjedhur kryetar i ri i KB Peja, ka bërë të ditur portali pejan, Njëshi.com.

Në Kuvendin e mbajtur të dielën, Gashi ka marrë votat e 22 delegatëve pjesëmarrës duke mos pasur asnjë votë kundër e as abstenim.

Në këtë Kuvend janë zgjedhur edhe nënkryetarët si dhe kryesia e re e klubit, ndërsa dy nënkryetarët janë Egzon Kelmendi dhe Mentor Sahiti, ka bërë të ditur Radio 1.

Fatmir Gashi

Përndryshe Peja ka nisur këtë edicion të Superligës me fitore, duke shënuar tre fitore nga tre ndeshjet e para të stinorit.

Më pas disa ndeshje u shtyen për shkak të rezultateve pozitive me COVID-19, më vonë edhe erdh pushimi i Superligës për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare të Kosovës në kuadër të para-kualifikimeve për Botërorin 2023

PRIZRENI - YLLI

Sot Prizreni-Ylli, pritet debutimi i Kastratit e Morinës

17 January, 2021 @10:36

Ndeshja e dytë e ditës së sotme do të luhet në mes të Prizrenit dhe Yllit nga ora 17:00. Prizreni…

PEJA PRISHTINA

Derbi Peja-Prishtina nga ora 15:00

17 January, 2021 @10:31

Derbi në mes të Pejës dhe Prishtinës do të luhet sot nga ora 15:00, në kuadër të xhiros së 15…

TRANSFER

Rriten apetitet te Trepça, transferohet qendra greke

16 January, 2021 @20:53

Pas fitores së parë në gjysmën e dytë të kampionatit që u arrit sot ndaj Bashkimit, apetitet te skuadra e…

FBK

Këto janë risitë në transmetim

16 January, 2021 @20:18

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) njofton opinionin për risitë në basketbollin kosovar si rrjedhojë e nënshkrimit të marrëveshjes së…

TREPÇA

Si ridebutoi Drilon Hajrizi te Trepça?

16 January, 2021 @19:37

Drilon Hajrizi pas 7 vite e gjysmë, luajti ndeshjen e parë me skudrën e Trepçës. Trepça e mposhti Bashkimin, derisa…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga