Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF KASTRIOTI - KBF PRISHTINA

KBF Prishtina me dy rekorde, lehtë ndaj Kastriotit

KBF Prishtina me dy rekorde, lehtë ndaj Kastriotit


15 November, 2021 @15:10

Siç është pritur ashtu edhe ndodhi.

KBF Prishtina me lehtësi e mposhti Kastriotin me rezultt 26-143.

Vashat e trajnerit Fidan Shatri, në këtë ndeshje dominuan nga minuta e parë, derisa në asnjë çerek nuk pësuan pikë dyshifrore.

Prishtina në këtë ndeshje shënoi dy rekorde të stinorit 2021/22. 143 pikët e shënuara të Prishtinës u bë shifra më e lartë e stinorit, dhe epërsia prej 117 pikëve gjithashtu ishte më e larta e stinorit deri më tani.

Arbnore Përquku dhe Aisia Robertson me nga 24 pikë ishin koshashënueset me të mira te Prishtina, derisa u dalluan edhe Sumeja Kosumi e Sarah Mgbeike me nga 22 pikë secila.

Te Kastrioti nuk arritën të shënojnë pikë dyshfrore asnjë basketbolliste, derisa prej tyre u veçua Arbnora Qerkini me 8 pikë.

TABELA AKTUALE

Prishtina është skuadra e vetme pa humbje në Ligën e Femrave pas 6 xhirove, kurse Kastrioti është skuadra e vetme pa fitore.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Trepçën, derisa Kastrioti me Bashkimin.


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (IV)

Liga Unike

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (IV)

15/11/21 @ 12:44

TIRANA - PEJA

Tirana siguron fitoren, Peja mposhtet

Liga Unike

Tirana siguron fitoren, Peja mposhtet

14/11/21 @ 20:58

Ç3: TIRANA-PEJA

Tirana zgjeron epërsinë ndaj Pejës

Liga Unike

Tirana zgjeron epërsinë ndaj Pejës

14/11/21 @ 20:24

PP: TIRANA-PEJA

Tirana mbyll pjesën e parë në epërsi

Liga Unike

Tirana mbyll pjesën e parë në epërsi

14/11/21 @ 19:52

Ç1: TIRANA-PEJA

Luftë për secilin top, ngushtë në Tiranë

Liga Unike

Luftë për secilin top, ngushtë në Tiranë

14/11/21 @ 19:23

FORMACIONET STARTUESE

Tirana-Peja, 5-shet e para

Liga Unike

Tirana-Peja, 5-shet e para

14/11/21 @ 19:01

PRIZRENI - VLLAZNIA

Hajdari 31p. Prizreni kalon ngushtë Vllazninë

Liga Unike

Hajdari 31p. Prizreni kalon ngushtë Vllazninë

14/11/21 @ 18:56

PP: PRIZRENI-VLLAZNIA

Tetë pikë diferenca pas pjesës së parë

Liga Unike

Tetë pikë diferenca pas pjesës së parë

14/11/21 @ 17:41

Ç1: PRIZRENI - VLLAZNIA

Prizreni në epërsi pas çerekut të parë

Liga Unike

Prizreni në epërsi pas çerekut të parë

14/11/21 @ 17:20

KBF BASHKIMI - KBF VËLLAZNIMI

Bashkimi pa të huajat, me vështirësi ndaj Vëllaznimit

FBK Liga e Femrave

Bashkimi pa të huajat, me vështirësi ndaj Vëllaznimit

13/11/21 @ 17:03

KBF PENZA - KBF TREPÇA

Whitsitt me triple-double, Penza me lehtësi

FBK Liga e Femrave

Whitsitt me triple-double, Penza me lehtësi

13/11/21 @ 16:28

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (V)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (V)

09/11/21 @ 17:33

KBF VËLLAZNIMI - KBF KASTRIOTI

Vashat gjakovare regjistrojnë fitoren e dytë rresht

FBK Liga e Femrave

Vashat gjakovare regjistrojnë fitoren e dytë rresht

08/11/21 @ 17:02

FIDAN SHATRI

Rezultatet e punës, tash përgatitemi për L. Unike

FBK Liga e Femrave

Rezultatet e punës, tash përgatitemi për L. Unike

06/11/21 @ 07:54

BUJAR LOCI

Humbja një mësim i mirë

FBK Liga e Femrave

Humbja një mësim i mirë

06/11/21 @ 07:47

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: KBF Penza - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Penza - KBF Prishtina

05/11/21 @ 22:07

KBF PENZA - KBF PRISHTINA

Mgbeike me double-double, KBF Prishtina e pamposhtur

FBK Liga e Femrave

Mgbeike me double-double, KBF Prishtina e pamposhtur

05/11/21 @ 21:20

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi liron dy amerikanet

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi liron dy amerikanet

03/11/21 @ 22:36

COACH OF THE WEEK

Ish-trajneri i Bashkimit , më i miri i  javës në Ligën e Femrave në Turqi

FBK Liga e Femrave

Ish-trajneri i Bashkimit , më i miri i javës në Ligën e Femrave në Turqi

03/11/21 @ 11:13


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave