Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KLUBET NGA PRIZRENI

Klubet sportive nga Prizreni me kërkesë të përbashkët për palestrën “Sezai Surroi”

Klubet sportive nga Prizreni me kërkesë të përbashkët për palestrën “Sezai Surroi”


20 May, 2021 @17:46

Klubet sportive nga Prizreni që kryejnë aktivitetet e tyre në palestrën sportive “Sezai Surroi” në Prizren, kanë bërë një kërkesë të përbashkët tek organet kompetente të Komunës.

Kërkesa është bërë me qëllim të rishqyrtimit të vendimi për vendosjen e qendrës së vaksinimit në palestrën “Sezai Surroi”, pasi që sipas tyre kjo do të pamundësonte aktivitetin sportiv dhe garues nga klubet sportive në këtë palestër.

Kërkesës së nisur nga KB Bashkimi tek Kryetari i Komunës, Drejtoria e Shëndetësisë dhe Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, i janë bashkëngjitur edhe klubet si KB Prizreni, KBF Bashkimi, KB Megabasket, KH Prizreni, KH Kolosi, KH Click, Klubi i Ping Pongut dhe Klubi i Karatesë.


GRIZZLIES - SPURS

Memphis eliminon Spursin

NBA

Memphis eliminon Spursin

20/05/21 @ 11:50

LAKERS - WARRIORS

LeBron James dërgon Lakersat në Play Off, shpreson ende Warriors

NBA

LeBron James dërgon Lakersat në Play Off, shpreson ende Warriors

20/05/21 @ 11:27

STATS

Oleka lider edhe në kategorinë e kërcimeve

FBK Superliga

Oleka lider edhe në kategorinë e kërcimeve

19/05/21 @ 22:39

STATS

Vetëm 2 lojtarë me asistime dyshifrore te Bashkimi në çerekfinale

FBK Superliga

Vetëm 2 lojtarë me asistime dyshifrore te Bashkimi në çerekfinale

19/05/21 @ 22:22

STATS

Oleka, koshashënuesi më i mirë te Bashkimi në çerekfinale

FBK Superliga

Oleka, koshashënuesi më i mirë te Bashkimi në çerekfinale

19/05/21 @ 20:55

PACERS - HORNETS

Indiana lehtë, Play Offi ende mundësi

NBA

Indiana lehtë, Play Offi ende mundësi

19/05/21 @ 09:19

CELTICS - WIZARDS

Boston në Play Off, e pret sfida e vështirë

NBA

Boston në Play Off, e pret sfida e vështirë

19/05/21 @ 09:12

TREPÇA

Trepça me trajner nga Bullgaria

FBK Superliga/Transfere

Trepça me trajner nga Bullgaria

19/06/21 @ 23:36

LEGJENDA

Pensionohet legjenda

FBK Superliga

Pensionohet legjenda

17/06/21 @ 21:44

TREPÇA

Samir Zekiqi kthehet në fole

FBK Superliga/Transfere

Samir Zekiqi kthehet në fole

17/06/21 @ 17:15

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga