Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STATS

Oleka lider edhe në kategorinë e kërcimeve

Oleka lider edhe në kategorinë e kërcimeve


19 May, 2021 @22:39

Obinna Oleka përveç se ishte koshashënuesi më i mirë në çerekfinale, ishte lider edhe në kategorinë e kërcimeve.

Oleka në 3 ndeshje kundër Yllit, i rrëmbeu 43 kërcime, derisa lojtari më së shumti që iu afrua Obinnës ishte Julian Hamati me 18 kërcime.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e kërcimeve te Bashkimi në fazën e çerekfinaleve.TOP kërcimet në çerekfinale te Bashkimi

1 Obinna Oleka 43 kërcime
2 Julian Hamati 18 kërcime
3 Milos Latkovic 14 kërcime
4 Christian Lutete 10 kërcime
5 Musab Mala 6 kërcime
6 Ujkan Karanezi 6 kërcime
7 Elvan Iljazi 2 kërcime
8 Qëndrim Biraj 1 kërcim

STATS

Vetëm 2 lojtarë me asistime dyshifrore te Bashkimi në çerekfinale

FBK Superliga

Vetëm 2 lojtarë me asistime dyshifrore te Bashkimi në çerekfinale

19/05/21 @ 22:22

STATS

Oleka, koshashënuesi më i mirë te Bashkimi në çerekfinale

FBK Superliga

Oleka, koshashënuesi më i mirë te Bashkimi në çerekfinale

19/05/21 @ 20:55

PACERS - HORNETS

Indiana lehtë, Play Offi ende mundësi

NBA

Indiana lehtë, Play Offi ende mundësi

19/05/21 @ 09:19

CELTICS - WIZARDS

Boston në Play Off, e pret sfida e vështirë

NBA

Boston në Play Off, e pret sfida e vështirë

19/05/21 @ 09:12

SHQIP NË BOTË

Edon Maxhuni shkëlqen në finale, Pärnu shpallet nënkampion

International/Sportistë shqiptarë në botë

Edon Maxhuni shkëlqen në finale, Pärnu shpallet nënkampion

18/05/21 @ 08:06

STATS

Walters i pari edhe te kërcimet

FBK Superliga

Walters i pari edhe te kërcimet

18/05/21 @ 00:07

TREPÇA

Trepça me trajner nga Bullgaria

FBK Superliga/Transfere

Trepça me trajner nga Bullgaria

19/06/21 @ 23:36

LEGJENDA

Pensionohet legjenda

FBK Superliga

Pensionohet legjenda

17/06/21 @ 21:44

TREPÇA

Samir Zekiqi kthehet në fole

FBK Superliga/Transfere

Samir Zekiqi kthehet në fole

17/06/21 @ 17:15

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga