Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STATS

Walters i pari edhe te kërcimet

FOTO / Liga Unike

Walters i pari edhe te kërcimet


18 May, 2021 @0:07

Qendra amerikane e Pejës, Brandon Walters, ishte njëri ndër më të mirët te skuadra pejane.

Përveç se ishte koshashënuesi më i mirë në çerekfinale te Peja, ai gjithshtu ishte në krye të listës edhe te kërcimet.

Walters në 3 ndeshjet e luajtura kundër Prishtinës, i rrëmbeu 46 kërcime, derisa pas tij me më së shumti kërcime ishte Lis Shohi me 34 dhe Laron Dendy me 25 kërcime.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e lojtarëve të Pejës me kërcime në total në çerekfinale.TOP kërcimet në çerekfinale te Peja

1 Brandon Walters 46 kërcime
2 Lis Shoshi 34 kërcime
3 Laron Dendy 25 kërcime
4 AJ Walton 13 kërcime
5 Rron Grapci 9 kërcime
6 Beq Kovaqi 9 kërcime
7 Leonard Mekaj 1 kërcim
8 Ermal Bojku 1 kërcim
9 Valtrim Kastrati 1 kërcim
10 Dardan Berisha 0 kërcime
11 Albin Berisha 0 kërcime

STATS

Walton e Dendy me asistime dyshifrore në çerekfinale

FBK Superliga

Walton e Dendy me asistime dyshifrore në çerekfinale

17/05/21 @ 22:43

STATS

Walters dukshëm koshashënuesi më i mirë te Peja në çerekfinale

FBK Superliga

Walters dukshëm koshashënuesi më i mirë te Peja në çerekfinale

17/05/21 @ 21:39

KOSOVA (F)

Grumbullohet për herë të parë pëfaqësuesja e Kosovës (F)

Përfaqësuesja

Grumbullohet për herë të parë pëfaqësuesja e Kosovës (F)

17/05/21 @ 20:26

LIGA E SPORTIT SHKOLLOR

“Bajram Curri” i Istogut dhe “Jeronim de Rada” i Ferizajt mbajnë kryesimet në LSSh

FBK Superliga U18

“Bajram Curri” i Istogut dhe “Jeronim de Rada” i Ferizajt mbajnë kryesimet në LSSh

17/05/21 @ 17:19

3X3

Turneu kualifikues në 3x3 organizohet në fundjavë

FBK Superliga

Turneu kualifikues në 3x3 organizohet në fundjavë

17/05/21 @ 17:01

NBA / PLAY OFF / PLAY IN

Gjithçka gati për Play Off dhe Play In në NBA

NBA

Gjithçka gati për Play Off dhe Play In në NBA

17/05/21 @ 10:47

STATS

Gill më i miri edhe në kërcime te Ylli në çerekfinale

FBK Superliga

Gill më i miri edhe në kërcime te Ylli në çerekfinale

14/05/21 @ 23:38

LEGJENDA

Pensionohet legjenda

FBK Superliga

Pensionohet legjenda

17/06/21 @ 21:44

TREPÇA

Samir Zekiqi kthehet në fole

FBK Superliga/Transfere

Samir Zekiqi kthehet në fole

17/06/21 @ 17:15

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga