Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STATS

Walters dukshëm koshashënuesi më i mirë te Peja në çerekfinale

FOTO / Korniza

Walters dukshëm koshashënuesi më i mirë te Peja në çerekfinale


17 May, 2021 @21:39

Skuadra e Pejës, e mbylli stinorin si finalist në Superligë.

TopSporti.com do t’iu sjellë statistikat e Play Offit në çdo fazë deri në finale për stinorin 2020/21.

Koshashënuesi dukshëm më i mirë i Pejës në çerekfinale ishte qendra gjigande Brandon Walters.

Walters në 3 ndeshjet e luajtuar kundër Prishtinës në çerekfinale, shënoi 95 pikë, derisa bashkëlojtari më i afërt ishte AJ Walton me 56 pikë.

I treti më i mirë ishte Lis Shoshi me 54 pikë. Super ylli i skuadrës, Dardan Berisha, nuk ka asnjë pikë në këtë fazë ngase nuk luajti për shkak të lëndimit.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e koshashënuesve të Pejës në fazën e çerekfinaleve të Play Offit kundër Prishtinës.



Koshashënuesit e Pejës në çërekfinale

1 Brandon Walters 95 pikë
2 AJ Walton 56 pikë
3 Lis Shoshi 54 pikë
4 Laron Dendy 45 pikë
5 Rron Grapci 20 pikë
6 Beq Kovaqi 14 pikë
7 Ermal Bojku 6 pikë
8 Leonard Mekaj 6 pikë
9 Albin Berisha 2 pikë
10 Dardan Berisha 0 pikë
11 Valtrim Kastrati 0 pikë

KOSOVA (F)

Grumbullohet për herë të parë pëfaqësuesja e Kosovës (F)

Përfaqësuesja

Grumbullohet për herë të parë pëfaqësuesja e Kosovës (F)

17/05/21 @ 20:26

LIGA E SPORTIT SHKOLLOR

“Bajram Curri” i Istogut dhe “Jeronim de Rada” i Ferizajt mbajnë kryesimet në LSSh

FBK Superliga U18

“Bajram Curri” i Istogut dhe “Jeronim de Rada” i Ferizajt mbajnë kryesimet në LSSh

17/05/21 @ 17:19

3X3

Turneu kualifikues në 3x3 organizohet në fundjavë

FBK Superliga

Turneu kualifikues në 3x3 organizohet në fundjavë

17/05/21 @ 17:01

NBA / PLAY OFF / PLAY IN

Gjithçka gati për Play Off dhe Play In në NBA

NBA

Gjithçka gati për Play Off dhe Play In në NBA

17/05/21 @ 10:47

STATS

Gill më i miri edhe në kërcime te Ylli në çerekfinale

FBK Superliga

Gill më i miri edhe në kërcime te Ylli në çerekfinale

14/05/21 @ 23:38

STATS

Valon Bunjaku me dyfish asistime më shumë se bashkëlojtarët në çerekfinale

FBK Superliga

Valon Bunjaku me dyfish asistime më shumë se bashkëlojtarët në çerekfinale

14/05/21 @ 23:00

STATS

LG Gill koshashënuesi më i mirë në çerekfinale te Ylli

FBK Superliga

LG Gill koshashënuesi më i mirë në çerekfinale te Ylli

14/05/21 @ 22:24

NBA

6 skuadra e sigurojnë Play Offin në Lindje

NBA

6 skuadra e sigurojnë Play Offin në Lindje

13/05/21 @ 12:24

LIGA E FEMRAVE

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

FBK Liga e Femrave

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

12/05/21 @ 17:44

LEGJENDA

Pensionohet legjenda

FBK Superliga

Pensionohet legjenda

17/06/21 @ 21:44

TREPÇA

Samir Zekiqi kthehet në fole

FBK Superliga/Transfere

Samir Zekiqi kthehet në fole

17/06/21 @ 17:15

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga