Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STATS

Oleka, koshashënuesi më i mirë te Bashkimi në çerekfinale

Oleka, koshashënuesi më i mirë te Bashkimi në çerekfinale


19 May, 2021 @20:55

Bashkimi ishte eliminuar në çerekfinale të Play Offit me rezultat 2-1 kundër Yllit.

Koshashënuesi më i mirë i Bashkimit në këtë fazë ishte Obinna Oleka.

Oleka në 3 ndeshjet e luajtura kundër kampionit të Kosovës, shënoi 74 pikë. Qendra nigeriano-amerikane u ndihmua edhe nga Musab Mala me 60 pikë dhe Milos Latkovic me 39 pikë të tjera.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e koshashënuesve të Bashkimit në fazën çerekfinale.Koshashënuesit e Bashkimit në çerekfinale

1 Obinna Oleka 74 pikë
2 Musab Mala 60 pikë
3 Milos Latkovic 40 pikë
4 Christian Lutete 39 pikë
5 Julian Hamati 18 pikë
6 Ujkan Kranezi 13 pikë
7 Elvan Iljazi 5 pikë
8 Qëndrim Biraj 0 pikë

PACERS - HORNETS

Indiana lehtë, Play Offi ende mundësi

NBA

Indiana lehtë, Play Offi ende mundësi

19/05/21 @ 09:19

CELTICS - WIZARDS

Boston në Play Off, e pret sfida e vështirë

NBA

Boston në Play Off, e pret sfida e vështirë

19/05/21 @ 09:12

SHQIP NË BOTË

Edon Maxhuni shkëlqen në finale, Pärnu shpallet nënkampion

International/Sportistë shqiptarë në botë

Edon Maxhuni shkëlqen në finale, Pärnu shpallet nënkampion

18/05/21 @ 08:06

STATS

Walters i pari edhe te kërcimet

FBK Superliga

Walters i pari edhe te kërcimet

18/05/21 @ 00:07

STATS

Walton e Dendy me asistime dyshifrore në çerekfinale

FBK Superliga

Walton e Dendy me asistime dyshifrore në çerekfinale

17/05/21 @ 22:43

STATS

Walters dukshëm koshashënuesi më i mirë te Peja në çerekfinale

FBK Superliga

Walters dukshëm koshashënuesi më i mirë te Peja në çerekfinale

17/05/21 @ 21:39

KOSOVA (F)

Grumbullohet për herë të parë pëfaqësuesja e Kosovës (F)

Përfaqësuesja

Grumbullohet për herë të parë pëfaqësuesja e Kosovës (F)

17/05/21 @ 20:26

LIGA E SPORTIT SHKOLLOR

“Bajram Curri” i Istogut dhe “Jeronim de Rada” i Ferizajt mbajnë kryesimet në LSSh

FBK Superliga U18

“Bajram Curri” i Istogut dhe “Jeronim de Rada” i Ferizajt mbajnë kryesimet në LSSh

17/05/21 @ 17:19

TREPÇA

Trepça me trajner nga Bullgaria

FBK Superliga/Transfere

Trepça me trajner nga Bullgaria

19/06/21 @ 23:36

LEGJENDA

Pensionohet legjenda

FBK Superliga

Pensionohet legjenda

17/06/21 @ 21:44

TREPÇA

Samir Zekiqi kthehet në fole

FBK Superliga/Transfere

Samir Zekiqi kthehet në fole

17/06/21 @ 17:15

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga