Të gjitha lajmet

HALL OF FAME

Kobe Bryant nominohet për Hall of Fame

Kobe Bryant nominohet për Hall of Fame

15 February, 2020 @0:55

Hall of fame, është një çmim, që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit James Naismith.

Këtë çmim, e fitojnë zakonisht personat që japin kontribut për basketbollin profesionist të SHBA-ve.

Listën prej 5 kandidatëve e kryeson i ndjeri Kobe Bryant.

Bryant e kishte humbur jetën tragjikisht së bashku me vajzën Gigi Bryant në një aksident me helikopter dhe e kishte pikëlluar tërë botën.

Përveç Bryantit në këtë list gjenden edhe Kevin Garnett, Tim Duncan, Tamika Catchings nga WNBA dhe trajneri Rudy Tomjanovich.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA