Të gjitha lajmet

REPREZENTACIONI U18

KosovaU18 nis përgatitjet për evropianin që zhvillohet verës

Foto: FBK

KosovaU18 nis përgatitjet për evropianin që zhvillohet verës

18 January, 2020 @18:17

Kosova U18 në konkurrencën e meshkujve është grumbulluar të shtunën (sot) në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Djelmoshat të udhëhequr nga trajneri Bekim Maxhuni janë ndarë në dy grupe dhe për katër orë pa ndërprerë janë stërvitur nën urdhrat e tij.

Në këtë grumbullim kanë qenë dhjetëra basketbollistë, derisa grumbullimi i ardhshëm do të jetë në muajin prill.

Stërvitjet kanë shkuar sipas planit dhe Maxhuni është ndarë i kënaqur me angazhimin në grumbullimin e parë.

Kosova U18 do të garojë në FIBA U18 Kampionatin Evropian, Divizioni B që do të mbahet në Oradea të Rumanisë prej 24 Korrik deri më 2 Gusht 2020.

Kosova U18 (M) do të jetë në Grupin D me Maqedoninë Veriore, Suedinë, Danimarkën, Letoninë dhe Bjellorusinë.

PRISHTINË

Shtyhet turneu ndërkombëtar i gjeneratave të reja në Kosovë

11 March, 2020 @14:07

Nga 13 deri më 16 mars, në Prishtinë ishte paraparë të organizohet turneu në basketboll për Zhvillimin e Gjeneratave të…

SHAWN JONES

Si është gjendja e qendrës së Kosovës, Shawn Jones?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

27 February, 2020 @23:53

Qendra e natyralizuar e përfaqësueses së Kosovës, Shawn Jones, ishte lënduar në ndeshjen parakualifikuese për Botërorin 2023 kunër Islandës. FBK-ja…

ISLANDA MPOSHT SLLOVAKINË

Kosova, lidere e pastër e grupit. Islanda mposht Sllovakinë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @22:43

Në duelin e dy rivalëve të radhës të Kosovës në parakualifikime për Botërorin 2023, Islanda e Craig Pedersenit ka mposhtur…

LUKSEMBURGU - KOSOVA

Me atomin e fundit, fitorja e dytë radhazi

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @19:45

Kosova ka shënuar edhe fitoren e dytë radhazi në parakualifikime për Kampionatin Botëror 2023 nga zona evropiane, duke e mposhtur…

Ç3: LUKSEMBURGU - KOSOVA

Në çerekun e fundit, Kosova futet me disavantazh

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @19:19

Kosova është futur në çerek të fundit të ndeshjes me Luksemburgun me 3 pikë dallim. Vendasit kanë pasur mundësi…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja