Të gjitha lajmet

REPREZENTACIONI U18

KosovaU18 nis përgatitjet për evropianin që zhvillohet verës

Foto: FBK

KosovaU18 nis përgatitjet për evropianin që zhvillohet verës

18 January, 2020 @18:17

Kosova U18 në konkurrencën e meshkujve është grumbulluar të shtunën (sot) në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Djelmoshat të udhëhequr nga trajneri Bekim Maxhuni janë ndarë në dy grupe dhe për katër orë pa ndërprerë janë stërvitur nën urdhrat e tij.

Në këtë grumbullim kanë qenë dhjetëra basketbollistë, derisa grumbullimi i ardhshëm do të jetë në muajin prill.

Stërvitjet kanë shkuar sipas planit dhe Maxhuni është ndarë i kënaqur me angazhimin në grumbullimin e parë.

Kosova U18 do të garojë në FIBA U18 Kampionatin Evropian, Divizioni B që do të mbahet në Oradea të Rumanisë prej 24 Korrik deri më 2 Gusht 2020.

Kosova U18 (M) do të jetë në Grupin D me Maqedoninë Veriore, Suedinë, Danimarkën, Letoninë dhe Bjellorusinë.

KOSOVA U18

Të shtunën do të grumbullohet Kosova U18

16 January, 2020 @12:31

Kombëtarja e Kosovës U18 në konkurrencën e meshkujve do të grumbullohet të shtunën në Prishtinë, që do të jetë grumbullimi…

EKSKLUZIVE

Kur po kthehet Lis Shoshi?!

17 December, 2019 @16:30

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Lis Shoshi, që nga shtatori është i lënduar. Basketbollisti 25 vjeçar nga Peja, së…

KOSOVA

Grupmoshat e reja të Kosovës, shorti i grupeve

10 December, 2019 @15:46

Në Freising të Gjermanisë sot është hedhur shorti për përfaqësueset e reja në basketboll. Në verën e ardhshme Kosova do…

KOSOVA

FBK emëron selektorët e gjeneratave të reja

19 November, 2019 @17:16

Në një mbledhje të Bordit të FBK-së të mbajtur sot, është vendosur për trajnerët e rinj të përfaqësueseve përkatëse. …

SHORTI PËR BOTËRORIN 2023

Caktohen kundërshtarët e Kosovës për parakualifikimet drejt Botërorit 2023

29 October, 2019 @13:33

Është hedhur shorti për raundin e parë të parakualifikimeve për FIBA Kupën e Botës 2023. Në selinë qendrore të FIBA-s…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja