Të gjitha lajmet

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Kujtim Ujkani në 5 ndeshje 60 kërcime

Kujtim Ujkani në 5 ndeshje 60 kërcime

26 June, 2020 @23:11

Lojtari më në formë te Marigona Hill Prishtina në ndeshjet e fundit në Ligën e Parë, ishte padyshim Kujtim Ujkani.

Kujtimi erdhi te skuadra prishtinase në pjesën e dytë të stinorit, derisa në 5 ndeshje sa ishte në parket rrëmbeu 60 kërcime dhe luajti me mesatare prej 12 kërcimeve për ndeshje.

Pas Ujkanit, më i miri ishte Endrit Berisha me 46 kërcime në 7 ndeshje dhe Nderim Ratkoceri me 44 kërcime në 6 ndeshje.

Marigona Hill Prishtina në 13 ndeshje në mënyrë ekipore ka rrëmbyer 491 kërcime.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e kërcimeve te skuadra Marigona Hill Prishtina për stinorin 2019/20.TË GJITHA KËRCIMET TE MH PRISHTINA 2019/20 NË LIGËN E PARË

1.Kujtim Ujkani 60 kërcime 5 ndeshje
2.Endrit Berisha 46 kërcime 7 ndeshje
3.Nderim Ratkoceri 44 kërcime 6 ndeshje
4.Rron Dahsyla 35 kërcime 10 ndeshje
5.Edin Peci 31 kërcime 4 ndeshje
6.Dëfrim Hashani 31 kërcime 11 ndeshje
7.Aron Laja 29 kërcime 4 ndeshje
8.Ilir Jashanica 26 kërcime 6 ndeshje
9.Shpat Mustafa 25 kërcime 5 ndeshje
10.Valtrim Rrustemi 24 kërcime 8 ndeshje
11.Donat Musa 19 kërcime 3 ndeshje
12.Almir Berisha 18 kërcime 5 ndeshje
13.Liron Hyseni 16 kërcime 7 ndeshje
14.Diart Gashi 15 kërcime 8 ndeshje
15.Erjon Qarkaxhija 11 kërcime 4 ndeshje
16.Rinor Selmani 11 kërcime 4 ndeshje
17.Ari Karaxhiu 9 kërcime 8 ndeshje
18.Arb Daku 8 kërcime 3 ndeshje
19.Eliot Peci 7 kërcime 6 ndeshje
20.Florian Sylejmani 7 kërcime 7 ndeshje
21.Genc Zeqiri 5 kërcime 4 ndeshje
22.Arlind Leci 4 kërcime 7 ndeshje
23.Adni Latifi 2 kërcime 1 ndeshje
24.Ajdan Kololli 2 kërcime 1 ndeshje
25.Adrian Kika 2 kërcime 2 ndeshje
26.Rron Beha 2 kërcime 3 ndeshje
27.Muhamed Begolli 1 kërcim 1 ndeshje
28.Elion Gashi 1 kërcim 2 ndeshje
29.Blert Osmani 0 kërcime 1 ndeshje
30.Erar Citaku 0 kërcime 1 ndeshje
31.Andi Gashi 0 kërcime 2 ndeshje

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Endrit Berisha lider edhe te asistimet

26 June, 2020 @19:54

Në stinorin 2019/20 në Ligën e Parë, asistuesi më i mirë i skuadrës Marigona Hill Prishtina, sikurse te koshashënuesit edhe…

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Endrit Berisha dhe Kujtim Ujkani me pikë treshifrore te MHP

FOTO / Arkiv

26 June, 2020 @19:21

Marigona Hill Prishtina, stinorin 2019/20 e nisi me emrin Kerasan Prishtina, derisa ndryshimi u bë në pjesën e dytë të…

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

PRISHTINA E RE STATS

TOP kërcimet te Prishtina e Re 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 June, 2020 @11:40

Prishtina e Re në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Parë, në mënyrë ekipore ka rrëmbyer 472 kërcime. Me…

PRISHTINA E RE STATS

Engjull Sollova TOP asistuesi te Prishtina e Re

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 June, 2020 @11:20

Në stinorin e papërfunduar në Ligën e Parë, asistuesi më i mirë te skuadra Prishtina e Re ishte Engjull Sollova. …

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë