Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Ligës së Parë: Vëllaznimi pa telashe në finale

Kupa e Ligës së Parë: Vëllaznimi pa telashe në finale

11 February, 2020 @15:48

Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në kuadër të Ligës së Parë, e mposhti me lehtësi Istogun me rezultat 77-54 dhe u kualifikua në finale.

Vëllaznimi që nga fillimi i ndeshjes e deri në fund nuk ia lëshoi epërsinë kundërshtarit dhe kështu u kualifikua për herë të dytë rresht në finale të Kupës së Kosovës në Ligën e Parë.

Rron Koshi ishte më i dalluari te Vëllaznimi me 22 pikë e 5 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Terrick Phillips me 21 pikë e 12 kërcime.

Te Istogu Diamant Shabani me 19 pikë dhe Mirlind Zekaj me 12 pikë ishin të vetmit me pikë dyshifrore.

Vëllaznimi në finale të Kupës do të takohet me fituesin nga dueli AS Prishtina - Drita, që luhet më 13 shkurt në ora 14:00.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga