Të gjitha lajmet

LOS ANGELES

Lakers hap qendrën stërvitore sot

Foto: NBA

Lakers hap qendrën stërvitore sot

16 May, 2020 @0:40

NBA në muajin e kaluar u ka komunikuar klubeve se më 8 maj ata do të mund të hapin qendrat stërvitore të skuadrave ashtu që lojtarët të mund të nisin stërvitjet individuale, para rifillimit të stinor.

Faqja zyrtare e NBA-së sot ka njoftuar se Los Angeles Lakers do të hap qendrën stërvitore të shtunën më 16 maj, pasi që ka marrë leje edhe prej qeverisë së LA.

Stërvitjet do të nisin sipas protokollit të përshkruar të NBA-së, ku është thënë se më shumë se katër basketbollistë nuk mund të jenë në të njëjtin moment në palestër.

Lakers është lider i Konferencës Perëndimore në NBA me bilans 49-14.

VIDEO CONFERENCE

Yjet e NBA-së të bashkuar për vazhdim të stinorit

13 May, 2020 @1:49

Disa nga yjet e NBA-së janë shprehur të gatshëm për vazhdim të stinorit pas një video takimi që e kanë…

CORONA SEASON

O’Neal: Anulojeni stinorin

12 May, 2020 @2:34

Ish ylli i NBA-së që tash punon si analist nëpër televizionet amerikane, Shaquille O’Neal ka thënë se liga duhet të…

DUELET

Silver: Të nisim në qershor

10 May, 2020 @1:05

Vendimi për të vazhduar stinorin në NBA pritet të ipet shpejt, ndërsa qershori duket ideal. Kështu u ka thënë…

KOLUMNE

Vallëzimi i fundit

9 May, 2020 @12:52

Duke lundruar para disa javësh në Facebook, më doli përpara përmbledhja e stinorit epik 1995/96 të Chicago Bulls, në të…

FEUILLETON: MJ (4)

Michael Jordan (4) “I Love This Game”

27 April, 2020 @11:00

Pjesa e fundit (LEXO: Njeriu që u bë simbol (I), Më i miri i ekipit (II) dhe

Të gjitha lajmet nga NBA