Të gjitha lajmet

LOS ANGELES LAKERS

Lakers siguron Play Offin pas 7 viteve

Lakers siguron Play Offin pas 7 viteve

7 March, 2020 @11:09

Përfundon pritja e Los Angeles Lakersave për Play-Off

Me fitoren kundër Milwaukee Bucksit, Lakersi u bë skuadra e parë sivjet në Konferencën Perëndimore që e siguroi Play Offin në NBA.

Lakersat për herë të parë pas 7 viteve, do ta shijojnë Play-Offin. Për herë të fundit që ishin në Play-Off, ishte sezona 2012/13, ku në skuadër ishin yjet si Kobe Bryant, Steve Nash e Pau Gasol.

Los Angeles Lakers aktualisht gjendet në krye të Perëndimit me 48 fitore e 13 humbje.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga