Të gjitha lajmet

GJAKOVA

Largohet amerikani i Vëllaznimit

Largohet amerikani i Vëllaznimit

22 January, 2019 @18:05

Skuadra gjakovare Vëllaznimi, në pjesën pranverore të stinorit do të jetë pa amerikanin Robert Jerome Claypool.

Claypool, përmes llogarisë së tij personale në Facebook, ka thënë se nuk do të kthehet në pjesën tjetër të stinorit te skuadra kuqezi, derisa i falënderoi tifozët e skuadrës.

TABELA AKUALE

Vëllaznimi gjatë afatit kalimtar u përforcua me Arion Ballukun dhe Edmond Kryeziun, derisa aktualisht gjendet në pozitën e dytë me 8 fitore e 1 humbje.

EKSKLUZIVE

Talenti prizrenas provohet te Anadolu Efes

16 August, 2019 @15:02

Një basketbollist i ri nga Prizreni ka fituar mundësinë që të provohet te njëri ndër ekipet më të mëdha turke…

STREETBALL 2019

Mësohen finalistët nga tre qytetet e para për Streetball

Foto: StreetballKosova/fb

22 July, 2019 @11:34

Pas tre ditëve radhazi në tre qytete të para të listuara nga organizatori, tashmë dihen tre ekipet që do të…

KOSOVA U20

Karabegu cakton 12-shen, nisen për Portugali

Foto: FBK

10 July, 2019 @22:48

Basketbollistët e reprezentacionit të Kosovës U20 kanë marrë rrugë për Portugali sot, ku do të jenë pjesë e Kampionatit Evropian…

GRUPMOSHAT

Emrat e të përzgjedhurve për kampin nacional

Foto: FBK

11 June, 2019 @10:23

Në vazhdën e aktiviteteve të shumta ndërkombëtare, të cilat Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka në plan-programin e…

20 BASKETBOLLISTË

Nisen për përvojë basketbolli në SHBA

Foto: FBK

10 June, 2019 @10:46

20 basketbollistë të rinj nga Kosova do të marrin pjesë në kampin në SHBA, përkatësisht në San Antonio të Teksasit.…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë