Të gjitha lajmet

AS PRISHTINA - NEW BASKET

Latifaj me triple-double, AS Prishtina pa humbje

Latifaj me triple-double, AS Prishtina pa humbje

25 November, 2020 @19:43

Skuadra e vetme pa humbje AS Prishtina, fitoren e radhës e regjistroi kundër New Basketit me rezultat 93-76.

Djelmoshat e trajnerit Valetin Spaqi, dallimin e bënë në çerekun e tretë, duke pësuar vetëm 7 pikë dhe shënuar 27 pikë.

Koshashënuesi më i mirë i ndeshjes ishte Rron Kurti me 28 pikë, por shkëlqeu edhe Alban Latifaj me triple-double prej 17 pikëve, 10 kërcimeve e 10 asistimeve.

Te New Basketi u veçuan Joshua Juddine me 25 pikë e 7 kërcime dhe Bardh Rexha me 20 pikë e 12 kërcime.

TABELA AKTUALE

AS Prishtina është në krye të tabelës me 6 fitore e 0 humbje, kurse New Basketi ka bilanc prej 2 fitoreve e 4 humbjeve.

Në xhiron e shtatë AS Prishtina takohet me Lipjanin, derisa New Basketi e pret Feronikelin.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë