Të gjitha lajmet

GAME 7: RAPTORS - SIXERS

Leonardi dërgon Toronton në finale

FOTO / nba

Leonardi dërgon Toronton në finale

13 May, 2019 @10:40

Me shënimin e super yllit Kawhi Leonard në sekondat e fundit, Toronto Raptors e mposhti Philadelphia 76ers me rezultat 92-90 dhe u kualifikua në finale të Konferencës Lindore.

Rezultati ishte i barabartë 90-90, kishin mbetur edhe 4 sekonda lojë, përgjegjësinë e mori Kawhi Leonardi, i cili nga një pozitë shumë të vështirë mbi Joel Embiid, gjuajti dhe arriti të shënojë për fitore.

Leonardi shkëlqeu me 41 pikë e 8 kërcime gjatë ndeshjes, derisa ndihmë mori edhe nga Serge Ibaka me 17 pikë të tjera.

Te Philadelphia 76ers më i dalluari ishte Joel Embiid me 21 pikë e 11 kërcime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Toronto Raptors në finale të Konferencës Lindore do të takohet me Milwaukee Bucks, ndërsa kjo seri fillon më 16 maj në ora 02:30.

GAME 7: NUGGETS - BLAZERS

Për herë të parë në finale që nga mileniumi

13 May, 2019 @1:22

Portland Trail Blazers, duke e mposhtur skuadrën Denver Nuggets në ndeshjen e shtatë të serisë me rezultat 96-100, u kualifikua…

LOS ANGELES LAKERS

Frank Vogel për shpresa të mëdha

12 May, 2019 @10:19

Njëra ndër skuadrat më trofeshme në NBA, Los Angeles Lakers, ka emëruar trajnerin e ri të skuadrës. Frank Vogel, arriti…

GAME 6: ROCKETS - WARRIORS

Fitojnë edhe pa Durantin, kampioni në finale

FOTO / nba

11 May, 2019 @11:05

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Houston Rocketsin në ndeshjen e gjashtë të serisë me rezultat…

BUCKS

Gasol mbyll sezonin

10 May, 2019 @17:22

Qendra spanjolle Pau Gasol ka hyrë në operacion sot dhe kështu ka mbyllur sezonin 2019/20. Njoftimin për baseketbollistin e…

GAME 6: SIXERS - RAPTORS

Nuk dorëzohen, finalisti caktohet në ndeshjen e 7

FOTO/ nba

10 May, 2019 @11:33

Philadelphia 76ers, shënoi fitore ndaj Toronto Raptorsit më lehtë se sa që pritej. Sixers e mposhti kundërshtarin me rezultat 112-101. …

Të gjitha lajmet nga NBA