Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MVP @ GAMEWEEK 4

Lojtari i Bashkimit, MVP i Xhiros IV të Superligës

Foto: FBK

Lojtari i Bashkimit, MVP i Xhiros IV të Superligës


4 October, 2021 @14:37

Federata e Basketbollit të Kosovës ka përzgjedhur lojtarin më të rëndësishëm të xhiros së katërt dhe ai është amerikani i Bashkimit, Julien Lewis.

Lewis luajti në derbi ndaj Rahovecit për 33 minuta duke shënuar 27 pikë, tetë kërcime e katër asistime në proces, derisa kishte indeksin e efektshëmërisë në lojë, 32.

MVP

Bashkimi aktualisht në Superligë ka bilans 2-2.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga