Të gjitha lajmet

DEKLARATA E SELEKTORIT PARA NDESHJES

Marmarinos: Ndeshje të lehta nuk ka!

Christos Marmarinos duke u konsultuar me ndihmësin Bujar Loci në përballjet e muajit shkurt të këtij viti/ TOPSPORTI/ A. Paçarizi

Marmarinos: Ndeshje të lehta nuk ka!

26 November, 2020 @12:52

Selektori i Kosovës në basketboll, greku Christos Marmarinos ka qenë i qartë në deklaratën e tij një ditë para ndeshjes ndaj Sllovakisë.

Ai duke folur në përgjithësi për ciklin kualifikues dhe dy ndeshjet e radhës që do të zhvillohen në Bratisllavë të Sllovakisë ka thënë se ndeshje të lehta nuk ka.

“Do të jenë ndeshje të vështira. Në garat ndërkombëtare nuk ka ndeshje të lehta. Nuk presim ndeshje të lehta. Sllovakia ka gjatësi më të madhe se ne, por duhet të adapaktohemi dhe të paraqitemi në mënyrën më të mirë të mundshme. Ne kemi mundur Islandën një herë dhe sigurisht se mund ta bëjmë përsëri nëse jemi të fokusuar maksimalisht. Sigurisht se ajo që mund të garantojmë është angazhimi ynë maksimal”, ka thënë përzgjedhësi i Kosovës për faqen zyrtare të FBK-së.

Kosova është lidere e grupit aktualisht me dy fitore nga dy ndeshjet e para. Me Sllovakinë do të përballet për herë të parë.

TABELA AKTUALE:

1. Kosova 2-0
2. Islanda 1-1
3. Sllovakia 1-1
4. Luksemburgu 0-2.

SLLOVENI

Gëzim Morina e nis mbarë vitin 2021

9 January, 2021 @22:21

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Gëzim Morina, e ka filluar mirë vitin 2021. Ai me skuadrën e tij sllovene, Helios…

FEDERATA

Sot Kuvendi i FBK-së, kryetari aktual kandidat i vetëm

Foto: FBK

18 December, 2020 @12:18

Sot nga ora 15:00 do të mbahet Kuvendi i Rregullt Zgjedhor i Federatës së Basketbollit të Kosovës. Kuvendi mbahet në…

PARA ZGJEDHJES SË KRYETARIT

Kuvendi i FBK-së i mbyllur për media, shkak COVID-19

Foto: FBK

17 December, 2020 @14:45

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) të premten më 18 dhjetor do të mbajë Kuvendin e Rregullt Zgjedhor. Kuvendi do…

PËRSËRI FETAHU

Përfundon afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të FBK-së

Foto: FBK

11 December, 2020 @18:47

Sot në ora 16:00 ka përfunduar afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK). …

VENDIMI

FIBA Evropa ia beson FBK-së ndeshjet e fundit të para-kualifikimeve për Botëror

Foto: FIBA

4 December, 2020 @19:10

Bordi i FIBA Evropës sot ka vendosur për vendet organizatore, për ndeshjet e muajit shkurt të vitit të ardhshëm, që…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja