Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

Mbyllet pjesa e parë, 16 epërsia!

Mbyllet pjesa e parë, 16 epërsia!

12 January, 2020 @17:46

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina.

Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 33-17 në favor të Rahovecit.

Rahoveci në çerekun e parë pësoi vetëm 4 pikë nga Prishtina, kurse çerekun e dytë e mbylli me 16 pikë epërsi.

Darell Davis me 13 pikë është më i dalluari te vreshtarët aktualisht, kurse te Prishtina Jordan Johnson me 9 pikë.

Raporti i gjërë pas ndeshjes.

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç1: Rahoveci fillon furrishëm

12 January, 2020 @17:21

Rahoveci e nisi ndeshjen furrishëm ndaj Prishtinës. Rrezultati në çerekun e parë është 17-4 në favor të vreshtarëve. Darell Davis…

5-SHET STARTUESE

Rahoveci-Prishtina, 5-shet startuese

12 January, 2020 @17:14

Ka filluar ndeshja mes Rahovecit dhe Prishtinës në kuadër të xhiros së parë të pjesës së dytë të stinorit. …

XHIRO 19

Superliga vazhdon me 2 ndeshje

12 January, 2020 @10:48

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, sot në Superligë do të luhen edhe dy ndeshje të tjera. Në ora 17:00…

PRIZRENI - PEJA

S’bëjnë punë 35 pikët e Dardanit, Prizreni mposht Pejën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

11 January, 2020 @20:35

Me rezultat 96-92 është mbyllur ndeshja e zhvilluar sonte mes Prizrenit dhe Pejës në “Sezai Surroi”, ndeshje e vlefshme për…

PRIZRENI - PEJA

Prizreni vs. Peja, edhe 10 minuta deri në fund

TOPSPORTI / A.P

11 January, 2020 @20:12

Kur jemi 10 minuta larg fundit të ndeshjes, rezultati mes Prizrenit dhe Pejës shënon 70-67. Skuadra vendase momentalisht ka epërsi…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga