Të gjitha lajmet

YLLI

McKay largohet nga Ylli

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

McKay largohet nga Ylli

4 March, 2020 @22:28

Qendra amerikane e Yllit, Jameel McKay, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës suharekase.

McKay, ka kërkuar me vet largimin nga Ylli, derisa skuadra suharekase ka pranuar kërkesën duke e liruar me marrëveshje.

TABELA AKTUALE

Jameel McKay deri më tani ka luajtur me mesatare prej 12.8 pikëve, 10.7 kërcimeve dhe 1.2 asistimeve për ndeshje në Superligë.

Ylli aktualisht gjendet në pozitën e tretë me 16 fitore e 7 humbje.

BIBL

Anulohet Peja-Rahoveci, Rahoveci tërhiqet nga Liga Ballkanike?

3 March, 2020 @16:28

Ndeshja mes Pejës dhe Rahovecit, që ishte paraparë të luhej nesër në “Karagaç” në kuadër të Ligës Ballkanike, është anuluar. …

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (26)

3 March, 2020 @13:43

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 26 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

PRIZRENI

Prizreni largon amerikanin Nakwasaah

2 March, 2020 @18:46

Aventura e basketbollistit amerikan të Prizrenit, Benjamin Nakwasaah, nuk zgjati shumë. Me marrëveshje të dyanshme, Prizreni e liroi lojtarin në…

RAHOVECI - PRIZRENI

Fitore ndaj Prizrenit, Rahoveci lider i Superligës!

TOPSPORTI / A.P

1 March, 2020 @20:52

Fundjava e Superligës së Kosovës në basketboll është mbyllur me fitoren e Rahovecit ndaj Prizrenit, fitore e cila e vendos…

RAHOVECI - PRIZRENI

Ç3: Rahoveci 10 minuta larg fitores ndaj Prizrenit

1 March, 2020 @20:24

Kanë mbetur edhe 10 minuta lojë në ndeshjen në mes të Rahovecit dhe Prizrenit. Rezultati aktual është 65-44 në të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga