Të gjitha lajmet

GAME 5: BUCKS - RAPTORS

Me një këmbë në finale

Me një këmbë në finale

24 May, 2019 @10:47

Skuadra kanadeze, Toronto Raptors, është një fitore larg të shkruarjes së historisë.

Raptors në ndeshjen e pestë të serisë kundër Milwaukee Bucks, e mposhtën kundërshtarin me rezultat 99-105 dhe kaluan 3-2 në epërsi në seri.

Kawhi Leonard shkëlqeu me 35 pikë, 9 asistime e 7 pikë, derisa rol të rëndësishëm luajti edhe Fred VanVleet me 21 pikë të tjera.

Në anën tjetër te Bucks u dallua Giannis Antetokonmpo me 24 pikë, 6 kërcime e 6 asistime, kurse për herë të parë në këtë sezon, pësuan 3 humbje rresht.

SKEMA E PLAY OFFIT

Rezultati në seri është 3-2 në favor të Torontos. Në rast të fitores së Raptors në ndeshjen e gjashtë, skuadra kanadeze do të kualifikohet për herë të parë në histori të klubit në finalen e madhe.

Ndeshja e gjashtë do të luhet në palestrën e Torontos më 26 maj në ora 02:30.

GAME 4: RAPTORS - BUCKS

Toronto ndryshe në shtëpi

FOTO / nba

22 May, 2019 @11:48

Pas dy humbjeve si mysafir kundër Milwaukee Bucksit, Toronto Raptors duke fituar dy ndeshje rresht në shtëpi, e barazoi serinë…

GAME 4: BLAZERS - WARRIORS

Finalja e pestë rresht për kampionët

21 May, 2019 @11:02

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Portlandin edhe në ndeshjen e katërt të serisë finale të…

GAME 3: RAPTORS - BUCKS

Pas dy vazhdimeve ngushtohet seria

FOTO/ nba

20 May, 2019 @11:37

Në ndeshjen e tretë të serisë finale të Konferencës Lindore në mes të Torontos dhe Milwaukeet, nuk mjaftuan 4 çerekët…

GAME 3: BLAZERS - WARRIORS

Një fitore larg finales së madhe

FOTO/ nba

19 May, 2019 @9:52

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, është një fitore larg finales së madhe. Warriorsat e mposhtën Portlandin në ndeshjen…

GAME 2: BUCKS - RAPTORS

Rehatshëm udhëtojnë në Kanada

FOTO / nba

18 May, 2019 @11:40

Skuadra e Milwaukee Bucksit, pa telashe e mposhti Toronto Raptorsin me rezultat 125-103 në ndeshjen e dytë dhe kaloi 2-0…

Të gjitha lajmet nga NBA