Të gjitha lajmet

FINAL FOUR

Me rikthim në fund, CSKA mposht kampionin

Me rikthim në fund, CSKA mposht kampionin

17 May, 2019 @23:26

Pas Anadolu Efesit, finalisti i dytë i Euroleagues u bë CSKA Moska.

Skuadra ruse e mposhti Real Madridin me rezultat 95-90 dhe u kualifikua në finale të Euroleagues.

Fituesi u përcaktua në çerekun e katërt, ku CSKA Moska me mbrojtje të mirë e lejoi kundërshtarin të shënojë vetëm 17 pikë, kurse rusët shënuan 30 pikë.

Sergio Rodriguez kundër ish-skuadrës së tij, shkëlqeu me 23 pikë e 4 asistime, me po aq pikë luajti edhe françezi Nando De Colo.

Te Reali më i miri ishte Fabien Causeur me 18 pikë, por nuk mjaftuan për ta mbrojtur titullin.

FINAL FOUR / EUROLEAGUE

CSKA Moska të dielën do të takohet në finale me Anadolu Efesin, derisa Real Madridi do të përballet me Fenerbahçen në ndeshjen për vendin e tretë.

FINAL 4

Historike, Anadolu Efes në finale të Euroleagues

17 May, 2019 @20:59

Anadolu Efes, duke e mposhtur nënkampionin e Euroleagues Fenerbahçen me rezultat 73-92, u kualifikua për herë të parë në histori…

GAME 5: ANADOLU EFES - BARCELONA

Pas 18 viteve në Final Four

1 May, 2019 @21:49

Seria e vetme në Euroleague që zgjati pesë ndeshje këtë sezon në Play Off, përfundoi me fitoren e Anadolu Efesit…

GAME 4: ZALGIRIS - FENERBAHCE

Për herë të pestë rresht në Final 4

Foto: euroleague.net

25 April, 2019 @22:19

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, për herë të pestë rresht arriti të kualifikohet në Final Four të Euroleagues. Fenerbahçe në seri…

GAME 4: BASKONIA - CSKA

CSKA afër Final Fourit

FOTO/ euroleague

24 April, 2019 @23:22

Skuadra ruse CSKA Moska, arriti ta mposhtë Baskonian me rezultat 77-84 dhe kaloi 2-1 në epërsi në seri. Ylli françez…

GAME 3: ZALGIRIS - FENERBAHCE

Nënkampioni hakmirret në Lituani

23 April, 2019 @23:18

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, ndeshjen e humbur në Stamboll, arriti të hakmerret pasi seria u bart në Lituani Feneri e…

Të gjitha lajmet nga Euroleague