Të gjitha lajmet

MARIGONA HILL PRISHTINA - NEW BASKET

MH Prishtina në ngritje, e dyta rresht

TOPSPORTI / Arkiv

MH Prishtina në ngritje, e dyta rresht

28 February, 2020 @20:02

Marigona Hill Prishtina, duke e mposhtur New Basketin me rezultat 78-69, e regjistroi fitoren e dytë rresht.

MH Prishtina, shënoi më shumë pikë se kundershtari në të gjithë çerekët, përveç atij të tretit.

Kujtim Ujkani shkëlqeu me 31 pikë, 16 kërcime, 4 topa të rrëmbyer e 2 asistime, derisa u dallua edhe Donat Musa me 20 pikë e 9 kërcime. Këta dy lojtarë ishin të vetmit me pikë dyshifrore te Prishtina.

Te skuadra prizrenase u veçuan Hajriz Hazeri me 25 pikë e 7 kërcime dhe Ardit Memqaj me double-double prej 12 pikëve e 12 kërcimeve.

TABELA AKTUALE

MH Prishtina me 5 fitore e 6 humbje gjendet në pozitën e pestë në Ligën e Parë, kurse New Basketi me 2 fitore e 9 humbje është në pozitën e parafundit në tabelë.

Në xhiron tjetër do të luhet derbi lokal në mes të AS Prishtinës dhe Marigona Hill Prishtinës, derisa New Basketi e pret liderin pa humbje Vëllaznimin në Prizren.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga