Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MH PRISHTINA - AS PRISHTINA

MH Prishtina shënon fitore jetike, PlayOuti vendoset në xhiron e fundit

MH Prishtina shënon fitore jetike, PlayOuti vendoset në xhiron e fundit


25 March, 2022 @23:06

Marigona Hill Prishtina, ka arritur një fitore me vlerë shumë të madhe kundër AS Prishtinës, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 101-87.

Djelmoshat e trajnerit Dritëro Sefaja, shënuan një fitore të lehtë ndaj AS Prishtinës.

Eliot Peci me 31 pikë ishte koshashënuesi më i mirë te MH Prishtina, derisa u ndihmua edhe nga Donat Rexhepi me 27 pikë, 16 kërcime, 4 asistime e 4 topa të rrëmbyer.

Te AS Prishtina me double-double prej 22 pikëve e 19 kërcimeve luajti Dardan Sejdiu, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Këto dy skuadra aktualisht po luftojnë për mbijetesë. Që të dyja skuadrat i kanë nga 5 fitore e 12 humbje. Nëse në xhiron e fundit pësojnë të dyja skuadrat, atëhere MH Prishtina mbetet në Ligën e Parë e AS Prishtina do të luajë Play Out.

Nëse AS Prishtina në xhiron e fundit shënon fitore e MH Prishtina pëson, atëhere AS Prishtina e siguron mbijetesën.

Në xhiron e fundit Marigona Hill Prishtina do të përballet me Vushtrrinë, që po lufton për një vend në Play Off, kurse AS Prishtina do të takohet me Dukagjinin.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë