Të gjitha lajmet

MEGASPORTS - MH PRISHTINA

MH Prishtina vazhdon pa humbje, fiton edhe në Prizren

MH Prishtina vazhdon pa humbje, fiton edhe në Prizren


14 November, 2020 @14:05

Marigona Hill Prishtina ka vazhduar serinë e fitoreve në Ligën e Parë edhe në xhiron e tretë.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Dritëro Sefaja, e mposhti Megasportsin në Prizren me rezultat 52-70 dhe e regjistroi fitoren e tretë rresht.

Edin Peci dhe Shpat Mustafa ishin të vetmit me pikë dyshifrore te MH Prishtina. Peci luajti me 20 pikë, 4 kërcime e 2 asistime, kurse Mustafa me 15 pikë, 5 asistime e 4 topa të rrëmbyer.

Te Megasportsi Gazmend Hazeri dhe Fisnik Pula luajtën me nga 10 pikë secili.

TABELA AKTUALE

Marigona Hill Prishtina me 3 fitore e 0 humbje aktualisht gjendet në krye të tabelës, kurse Megasports me 1 fitore e 2 humbje aktualisht është pozicionuar në pozitën e tretë.

Në xhiron e katërt MH Prishtina takohet me Feronikelin, derisa Megasports me Dritën.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë