Të gjitha lajmet

NË QYTETIN E MODËS

Milan rikthen në Evropë Luis Scolan

Milan rikthen në Evropë Luis Scolan

30 September, 2019 @11:38

AX Armani Exchange Milan, ka arritur marrëveshje me veteranin argjentinas Luis Scola që ti bashkohet italianëve për sezonin që po vjen.

Luis Scola 39 vjeçar, së fundi në kampionatin botëror Kina, me Argjentinën fitoi medaljen e argjentë, njëherazi ishte një ndër lojtarët më të mirë të kësaj gare duke bërë pjesë në 5-shën më të mirë të kampionatit.

Pas 12 vitesh Scola kthehet në Evropë pas aventurave në NBA dhe së fundi në Kinë, sa ishte pjesë e skuadrës Shanghai Sharks.

BARCELONA

Barcelona transferon Delaneyn

12 September, 2019 @14:23

Fundori amerikan, Malcolm Delaney, arriti marrëveshje një vjeçare me opcion vazhdimi me Barcelonën. Malcolm 30 vjeçar, së fundi ishte pjesë…

CSKA MOSKA

CSKA gjen zëvendësimin e Nando De Colos

12 August, 2019 @12:59

Pas transferimit të super yllit Nando De Colo në Fenerbahçe, kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, ka gjetur zëvendësimin…

SERGIO RODRIGUEZ

Milano godet me Sergion

30 July, 2019 @11:51

Skuadra e Olimpia Milanos ka arritur marrëveshje me ish MVP-në e Euroligës, spanjollin Sergio Rodriguez. Ekipi milanez ka bërë…

QENDRA MEKSIKANE

Gustavo Ayon i bashkohet debutuesve

26 July, 2019 @15:41

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Euroligës në vitet e fundit që luajti për Real Madridin, Gustavo Ayon, është…

SHELVIN MACK

Lojtari i Memphisit e Charlottit  te Milano

26 July, 2019 @15:35

Edhe një basketbollist me përvojë në NBA vjen në Euroligë. Pas Bayernit, tash edhe Milan ka zyrtarizuar lojtarin e radhës…

Të gjitha lajmet nga Euroleague