Të gjitha lajmet

GAME 3: ROCKETS - LAKERS

Natë historike për Jamesin, Lakers kalon në epërsi

FOTO / NBA

Natë historike për Jamesin, Lakers kalon në epërsi

9 September, 2020 @9:45

Pas humbjes në ndeshjen e parë të serisë kundër Houstonit, Lakers e regjistroi fitoren e dytë rresht, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 102-112.

Super ylli LeBron James ka shkëlqyer në këtë ndeshje me 36 pikë, 7 kërcime, 5 asistime e 4 bllokada, derisa u ndihmua edhe nga partneri i tij Anthony Davis me 26 pikë, 15 kërcime e 6 asistime.

Te Houstoni u dalluan James Harden me 33 pikë, 9 kërcime e 9 asistime dhe Russell Westbrook me 30 pikë, 8 kërcime e 6 asistime.

Me fitoren e Lakersit, LeBron James u bë lojtari me më së shumti fitore në Play Off në histori të NBA-së me 162 fitore në total.

Rezultati në seri është 2-1 në të mirë të Lakersave. Ndeshja e katërt e serisë do të luhet më 11 shtator.

GAME 5: BUCKS - HEAT

Finalisti i parë në Lindje: Miami Heat

FOTO / NBA

9 September, 2020 @9:37

Miami Heat duke e mposhtur Milwaukee Bucksin në ndeshjen e pestë të serisë gjysmëfinale me rezultat 94-103, u kualifikua në…

GAME 3: NUGGETS - CLIPPERS

Clippers fiton me yje, kalon në epërsi

8 September, 2020 @11:09

Los Angeles Clippers e mposhti Denver Nuggetsin me rezultat 107-113 dhe kaloi 2-1 në epërsi në seri. Në ndeshjen e…

GAME 5: RAPTORS - CELTICS

6 lojtarë me pikë dyshifrore, Boston pranë finales

FOTO / NBA

8 September, 2020 @9:40

Boston Celtics, duke dominuar në çdo minutë të ndeshjes, arriti ta mposhtë kampionin aktual Toroton Raptors në ndeshjen e pestë…

GAME 2: LAKERS - ROCKETS

LeBron James shkëlqen, barazohet seria

7 September, 2020 @10:08

Los Angeles Lakers duke e mposhtur Houston Rocketsin me rezultat 117-109, e barazoi serinë gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore në 1-1. …

GAME 4: HEAT - BUCKS

Bucks fiton ndeshjen, humb Antetokounmpon

7 September, 2020 @9:53

Milwaukee Bucks nuk u dorëzua. Në ndeshjen e katërt të serisë, Bucks arriti ta mposht Miami Heatin pas vazhdimeve me…

Të gjitha lajmet nga NBA