Të gjitha lajmet

MEMO

Ndërron jetë ish lojtari i Vëllaznimit, Genjac

Jakub Genjac, i katërti (nga e majta) në këmbë

Ndërron jetë ish lojtari i Vëllaznimit, Genjac

26 March, 2020 @20:15

Basketbollisti i dikurshëm i Vëllaznimit të Gjakovës, Jakub Genjac, ka ndërruar jetë sot, në moshën 53 vjeçare.

Genjac, që ka qenë pjesë e Vëllaznimit (2003-2004) në kohërat e arta të basketbollit të Kosovës, ka lënë gjurmë në qytet dhe ka qenë ndër më të dalluarit e skuadrës gjakovare në atë kohë.

Boshnjaku ka luajtur në pozitën e qendrës. Ai së fundi ka punuar si trajner i gjeneratave të ulëta në Bosnje e Hercegovinë.

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

KOMUNIKATA

FBK me komunikatë për situatën aktuale

27 March, 2020 @12:02

FBK para pak çastesh ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka bërë të ditur se është duke vëzhguar situatën…

MEDIA

Të anulohet kampionati, të mos ketë kampion!

TOPSPORTI/ A. P.

24 March, 2020 @19:23

Derisa Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) pritet të dalë me Vendimin përfundimtar në bashkëpunim me klubet për fatin e…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

VËLLAZNIMI

Edhe Vëllaznimi liron amerikanin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

15 March, 2020 @17:14

Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, ka bërë të ditur për TopSportin se ka liruar basketbollistin amerikan Terrick Phillips, për shkak të situatës…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë