Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MH PRISHTINA - BOREA

Ndeshja e mbetur i takoi MH Prishtinës

Ndeshja e mbetur i takoi MH Prishtinës


18 December, 2021 @23:14

Ndeshja e mbetur e xhiros së shtatë në Ligën e Parë, i takoi Marigona Hill Prishtinës që e mposhti Borean me rezultat 88-69.

Te Marigona Hill Prishtina u dalluan Arbnor Haliti me 24 pikë, 10 topa të rrëmbyer, 8 asistime e 6 kërcime dhe Drilon Shala me 22 pikë e 10 kërcime.

Në anën tjetër te Borea më i miri ishte Ermal Bojku me 16 pikë.

TABELA AKTUALE

MH Prishtina e mbylli vjeshtën me 3 fitore e 6 humbje, kurse Borea me 4 fitore e 5 humbje.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë